Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka

29 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorów połączone z Dniem Babci i Dziadka. Organizatorami tej pięknej uroczystości środowiskowej było Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów oraz Przedszkole i nasza szkoła. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Jacek Sarat,  Radna p. Bogusława Serwicka, Proboszcz Parafii Smęgorzów ks. Bogdan Więcek, ks. Józef Włodarczyk oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, witając współgospodarzy – Prezesa Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów p. Bogusławę Bator i dyrektora Przedszkola Publicznego w Smęgorzowie p. Danutę Jakóbczak, a następnie witając ciepłymi słowami wszystkich zebranych i składając seniorom życzenia z okazji ich święta. W swym wystąpieniu podkreślił, że tak jak dawniej, tak i dziś babcie i dziadkowie są niezastąpieni, gotowi poświęcić swój czas, troskę, cierpliwość, serce ukochanym wnuczętom.

W pięknie udekorowanej sali dzieci z przedszkola i uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawczyń: p. Danuty Jakóbczak, p. Agnieszki Wąż, p. Alicji Bańbor, p. Ireny Golonki i p. Barbary Kuty przedstawiły program artystyczny, wzruszające wiersze, scenki, okolicznościowe piosenki i taniec. Nie obyło się bez braw, uśmiechów oraz ukradkiem ocieranych łez. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych samodzielnie przez ich wnuczęta, poprzez które chciały wyrazić wdzięczność i podziękować za obecność w ich życiu oraz za to, że je kochają i wspierają.

Następnie okolicznościowe przemówienia, w których najważniejszym akcentem były życzenia wygłosili Burmistrz p. Krzysztof Kaczmarski i Przewodniczący Rady Miejskiej p. Jacek Sarat.

Po części artystycznej na wszystkich czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów oraz rodziców ze szkoły i przedszkola. Przy suto zastawionych stołach seniorzy mieli okazję złożyć sobie życzenia, pogawędzić i miło spędzić czas.

Było to wspaniałe popołudnie, pełne wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni, że udało się stworzyć tak sympatyczne spotkanie.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.