Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dzień 15 października był szczególny dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W części oficjalnej – dyrektor szkoły p. Bogusław Marek przywitał zebranych gości i w swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom za dotychczasową pracę zawodową i życzył dalszych sukcesów. Przedstawił również życzenia przesłane do szkoły przez Posła – p. Władysława Kosiniaka-Kamysza. Następnie w imieniu Samorządu Gminy Dąbrowy Tarnowskiej dyrektor Centrum Usług Wspólnych p. Marta Chrabąszcz wręczyła Nagrody Burmistrza: dyrektorowi szkoły p. Bogusławowi Markowi, p. Irenie Golonka i p. Katarzynie Dziekan–Kozioł. W dalszej części zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły, a otrzymali je nauczyciele: p. Barbara Kuta i p. Justyna Bociek. Nagrodę otrzymał również pracownik obsługi p. Piotr Konieczny.

Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w szkole. Pierwszoklasiści z niecierpliwością oczekiwali na ten dzień. W obecności dyrektora szkoły p. Bogusława Marka, wychowawcy p. Ireny Golonki, nauczycieli oraz rodziców uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Pierwszoklasiści z wielkim przejęciem powtarzali słowa przysięgi. Aktu pasowania – poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem – dokonał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Następnie wręczył wszystkim pierwszakom legitymacje szkolne, a wychowawca pamiątkowe dyplomy i upominki. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli: Grzegorz Kogut, Kamila Kupiec, Katarzyna Nawój, Noga Emilia, Liliana Rygielska, Patrycja Tabor.

Druga część uroczystości poświęcona była Dniu Nauczyciela. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy szóstej przygotowani przez p. Katarzynę Dziekan-Kozioł i p. Justynę Bociek. Młodzi artyści podziwiając cierpliwość i wytrwałość kochanych nauczycieli znoszących ich uczniowskie wybryki postanowili przeprowadzić lekcję jak marzenie z okazji ich święta. Po występach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali, w imieniu uczniów, życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji. Wszyscy otrzymali w upominku czekoladowe muffinki, które z pewnością dodadzą energii i sił naszej cudownej kadrze pedagogicznej. A uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych wręczyli w podziękowaniu „złote jabłka”.

[ngg src=”galleries” ids=”293″ display=”basic_thumbnail”]