Nasz sztandar na uroczystościach 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

Sztandaru naszej szkoły nie mogło zabraknąć na uroczystościach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Ten szczególny dzień świętowaliśmy w Dąbrowie Tarnowskiej pośród wielu pocztów sztandarowych, parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli stowarzyszeń, instytucji, służb mundurowych.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką licznych delegacji i pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Stamtąd zebrani udali się do kościoła parafialnego na Mszę Świętą. Punktualnie o godz. 12, podobnie jak cały kraj, zebrani odśpiewali hymn narodowy.

Dalsze uroczystości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie po powitaniach i przemówieniach delegacje złożyły liczne wieńce i wiązanki kwiatów, a uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie przedstawili część artystyczną.

Naszą szkołę reprezentowali: Anna Kowal, Magdalena Kowal, Michalina Chmura i Oliwia Szwajkosz z kl. VIII oraz Tomasz Miotła i Eryk Mosio z kl. VII. Opiekę sprawowały: p. Alicja Bańbor i p. Barbara Kuta.

Więcej zdjęć i informacji: