HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
Zapisy do klasy I

TU JESTEŚMY

Wypełnianie PIT

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


1% dla szkoły

plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieNasz Facebook

Od dzisiaj można korzystać z bezpośredniego wejścia na naszego Facebooka. Adres naszego konta to:

www.facebook.com/spsmegorzow

 


administrator dnia 22/09/2013
Drukuj
XIII Rajd "Szlakami Żołnierzy Września 1939" - Tarnów 19.09.2013 r.

Siedemnastu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: dyrektorem p. Bogusławem Markiem i p. Bogusławą Serwicką, wzięło udział w organizowanym przez Oddział PTTK „Ziemi Tarnowskiej” XIII Rajdzie „Szlakami Żołnierzy Września 1939”. Celem rajdu było uczczenie 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej i napaści Rosji Radzieckiej na Polskę, zapoznanie uczestników z historią II wojny światowej na terenie Tarnowa oraz poznanie miejsc pamięci narodowej, znajdujących się w Tarnowie.

Nasza grupa, pod opieką przewodnika PTTK, rozpoczęła wędrówkę od Dworca PKP, gdzie znajdują się dwie pamiątki z czasów II wojny światowej: tablica upamiętniająca wybuch bomby podłożonej na dworcu tarnowskim przez sabotażystę 28 VIII 1939 r. oraz obelisk na cześć 728 mieszkańców Ziemi Tarnowskiej, wywiezionych w pierwszym transporcie do niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu i pięćdziesięciu transportów więźniów wywiezionych do niemieckich obozów zagłady z tarnowskiego dworca podczas trwania wojny. Następnie szliśmy przez Planty Kolejowe, ulicą Narutowicza i ul. Urszulańską, przy której mieściła się tarnowska siedziba Gestapo. Na ulicy Krakowskiej widzieliśmy zabytkowy tramwaj, a na Placu Kazimierza poznaliśmy historię pomnika Adama Mickiewicza. Na tarnowskim Rynku podziwialiśmy...

administrator dnia 21/09/2013
IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

W dniach 9, 10, 12 i 13 września 2013 r. na dąbrowskim Orliku zostały przeprowadzone eliminacje gminne chłopców i dziewcząt – IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat i 12-13 lat. Najlepiej wypadła drużyna dziewcząt 10-11 lat w składzie: Angelika Rozkuszka, Gabriela Ciećko, Joanna Kowal, Iwona Bobro, Monika Ryczek, Klaudia Kardaś, Julia Kowal, Aleksandra Szwajkosz, Aleksandra Taraska, Joanna Kozaczka, którą prowadził p. Stanisław Jarmuła.

W zaciętej rywalizacji, dziewczęta zdobyły II miejsce. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki. Gratulujemy!

administrator dnia 19/09/2013
Wywiadówka

W piątek 20 września o godz. 16.30 odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Zapraszamy!

 

 


administrator dnia 18/09/2013
Drukuj
ODBLASKOWE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 15 września 2013 roku na terenie naszej szkoły odbyła się impreza środowiskowa pod nazwą „Święto pieczonego ziemniaka”, w której uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz mieszkańcy Smęgorzowa i okolicznych miejscowości. Organizatorem imprezy byli: Stowarzyszenie Kobiet Smęgorzowa, Sołectwo, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie.

Uczniowie naszej szkoły czynnie przyłączyli się do imprezy poprzez akcję uświadamiającą o konieczności używania kamizelek oraz elementów odblaskowych. Są one szczególnie potrzebne w okresie jesiennym, podczas powrotu ze szkół oraz powrotu po wykonaniu prac polowych. Uczestnictwo uczniów w w/w święcie związane jest z braniem udziału szkoły w małopolskim konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA”. W wystroju imprezy m.in. dominowały hasła przygotowane przez uczniów na gazetkach promujące noszenie elementów odblaskowych.

administrator dnia 17/09/2013
W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO!

To właśnie w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów szkoła po raz czwarty weźmie udział w konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA”, który organizowany jest przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski.

Celem tego konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje on również możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

administrator dnia 11/09/2013
Obiady

Od pierwszego dnia nauki szkolnej wydawane są obiady. Uczniów chcących korzystać z płatnych obiadów, informujemy, że będą mogli z nich korzystać od poniedziałku 9 września. Koszt obiadu to 2,50 zł - wrzesień to 40 zł (16 dni x 2,50 zł). Płacić należy z góry za cały miesiąc.

 


administrator dnia 04/09/2013
Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września to dzień inauguracji rouk szkolnego 2013/2014. Uroczystość zaczęła się mszą świętą, następna część odbyła się w budynku szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Po przemówieniu dyrektora uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w swoich klasach.

Wychowawcy w bieżącym roku szkolnym:

  • klasa I - p. Barbara Kuta
  • klasa II - p. Irena Golonka
  • klasa III - p. Alicja Bańbor
  • klasa IV - p. Stanisław Jarmuła
  • klasa V - p. Czesława Obara
  • klasa VI - p. Bogusława Serwicka

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/09/2013
Drukuj
Nowy rok szkolny 2013/2014

W poniedziałek 2 września rozpoczynamy następny rok szkolny - 2013/2014. O godz. 8 w kościele odprawiona zostanie msza św., a o godz. 9 rok szkolny zainaugurujemy w naszym budynku szkolnym.

 

 


administrator dnia 01/09/2013
Drukuj