HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Wypełnianie PIT

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


1% dla szkoły

plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieRozpoczęcie roku szkolnego

2 września to dzień inauguracji rouk szkolnego 2013/2014. Uroczystość zaczęła się mszą świętą, następna część odbyła się w budynku szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Po przemówieniu dyrektora uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w swoich klasach.

Wychowawcy w bieżącym roku szkolnym:

 • klasa I - p. Barbara Kuta
 • klasa II - p. Irena Golonka
 • klasa III - p. Alicja Bańbor
 • klasa IV - p. Stanisław Jarmuła
 • klasa V - p. Czesława Obara
 • klasa VI - p. Bogusława Serwicka

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/09/2013
Drukuj
Nowy rok szkolny 2013/2014

W poniedziałek 2 września rozpoczynamy następny rok szkolny - 2013/2014. O godz. 8 w kościele odprawiona zostanie msza św., a o godz. 9 rok szkolny zainaugurujemy w naszym budynku szkolnym.

 

 


administrator dnia 01/09/2013
Drukuj
Stypendium szkolne dla uczniów na rok szkolny 2013/2014

Od 2 września w sekretariacie szkoły można pobierać wnioski o stypendium szkolne. Uczniowi przysługuje stypendium szkolne, jeśli dochód netto na osobę w rodzinie nie przekracza 456 zł miesięcznie. Nieprzekraczalny termin składania wniosków to 16 września.

Jednocześnie do 6 września można jeszcze składać wnioski o wyprawkę szkolną (dotyczy tych osób, które tego dotychczas nie zrobiły).

administrator dnia 30/08/2013
Drukuj
Kolejna wycieczka klas I-III

24 czerwca uczniowie klas I – III ponownie wyjechali na jednodniową wycieczkę. Organizatorem wyjazdu była p. Irena Golonka, a opiekę sprawowały p. Alicja Bańbor, p. Barbara Kuta i p. Marta Gadziała. Pomocą służyły również niezawodne mamy naszych uczniów.

Głównym celem wycieczki miał być pobyt na Ranczo w Dolinie i skorzystanie z wielu atrakcji czekających na dzieci. Jednak ze względu na nie najlepszą pogodę plany wyjazdu musiały ulec zmianie.

Pierwszym punktem stał się pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej - Pani Ziemi Tarnowskiej. Dzieci poznały historię cudownego obrazu Matki Bożej sprowadzonego do Tuchowa ok. połowy XVI wieku i ukoronowanego w 1904 przez ordynariusza tarnowskiego bpa Leona Wałęgę. Uczniowie zwiedzili również muzeum powstałe przy tuchowskim sanktuarium w 1975 roku. Zawiera ono eksponaty dostarczone przez misjonarzy redemptorystów pracujących w Ameryce Południowej, głównie w Argentynie, Brazylii i Boliwii. Ukazują one różnorodność życia i dorobku kulturalnego krajów misyjnych. Muzeum zawiera także eksponaty flory i fauny wspomnianych terenów oraz przedstawia ich bogactwo naturalne. Zbiory usytuowane są w sali kolumnowej, mieszczącej się przy sanktuarium, dzieląc jedno pomieszczenie z ruchomą szopką skonstruowaną przez jednego z polskich redemptorystów. Szopka powstała w...

administrator dnia 03/07/2013
"NIE ZAPOMNIMY SMAKU TYCH SZKOLNYCH LAT..."

Pod takim hasłem odbyło się uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2012/2013. Wszyscy uczniowie klas I – V żegnali szkołę na dwa miesiące wakacji, natomiast dwudziestu absolwentów opuszczało mury szkolne na zawsze.

Uroczystości rozpoczęły się w parafialnym kościele Mszą Św., którą sprawował Ks. Proboszcz Bogdan Lebryk. Następnie wszyscy udali się do budynku szkolnego. Tutaj powitania dokonał Dyrektor Bogusław Marek, który w swoim wystąpieniu podsumował działalność szkoły w tym roku. Naszą uroczystość zaszczycił obecnością Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiejp. Stanisław Początek. Wśród gości byli też: Sołtys Smęgorzowap. Ryszard Ciombor, Przewodnicząca Rady Rodzicówp. Bogusława Bator, licznie przybyli rodzice, ks. Proboszcz – Bogdan Lebryk oraz nauczyciele i wszyscy uczniowie.

W części oficjalnej głos zabrał Pan Burmistrz, który pogratulował uczniom dobrych wyników w nauce, a wszystkim życzył udanych wakacji. Pan Dyrektor w serdecznych słowach podziękował dotychczasowej Przewodniczącej Rady Rodziców p. Bogusławie Bator, za owocną współpracę, lecz równocześnie stwierdził, że okazja do dalszej współpracy jest nadal, ponieważ będziemy liczyć na...

administrator dnia 02/07/2013
Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Uczniowie klas I-III z naszej szkoły wzięli udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zajęcia prowadziły p. Irena Golonka i p. Alicja Bańbor, które ukończyły kurs udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Program ma na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratującymi życie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się co to jest Łańcuch Przeżycia i jakie są jego ogniwa. Każdy uczestnik zdobył podstawową wiedzę w zakresie:

 • oceny stanu poszkodowanego,
 • prawidłowej rozmowy z dyspozytorem podczas wzywania pomocy,
 • udrażniania dróg oddechowych i oceny czy poszkodowany prawidłowo oddycha,
 • ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej,
 • wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

W programie wzięło udział 40 uczniów. Każdy otrzymał podręcznik do nauki pierwszej pomocy i tekturowy telefon, które szkoła otrzymała w darze od Fundacji WOŚP.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/07/2013
Drukuj
Urzekające zabytki Sandomierza

25 czerwca uczniowie klas III, IV, V i VI, pod kierownictwem p. Stanisława Jarmuły, opieką p. Katarzyny Dziekan-Kozioł i p. Marty Zych udali się na jednodniową wycieczkę do Sandomierza (województwo świętokrzyskie) Baranowa Sandomierskiego (województwo podkarpackie).

Program wycieczki był następujący:

1. Ucho igielne – jedyna zachowana furta, spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych. Przez furtę komunikowali się z sobą bracia z dwóch klasztorów dominikańskich: jednego położonego poza murami miasta.

2. Rynek — główny plac starego miasta — znajduje się w centrum wzgórza. Kształtem zbliżony do kwadratu o wymiarach ok. 120 x 100 m. Od naroży wychodzą cztery główne ulice. Opatowska, Sokolnickiego, Zamkowa, Mariacka. W szesnastym wieku wokół rynku biegły podcienia, dziś zachowane jedynie w dwóch kamienicach (Oleśnickich i „Pod Ciżemką”). Na środku stoi ratusz z czternastego wieku, przed którym od wschodu umieszczona jest figura Matki Boskiej z 1776 roku i zadaszona studnia odtworzona w trakcie remontu nawierzchni placu. Spośród 30 kamienic otaczających rynek większość w swoich murach kryje struktury kamienic średniowiecznych. Późniejsze ich przebudowy oraz prace rewaloryzacyjne nadały im...

administrator dnia 02/07/2013
PIERWSZY DZIEŃ LATA, DWUSETNA LEKCJA POLSKIEGO, I... BOMBA (KALORYCZNA)!

21 czerwca br. na długo wyryje się w pamięci uczniów klasy szóstej. Postanowili bowiem uczcić pierwszy dzień lata i przypadającą w tymże dniu 200-setną lekcję języka polskiego. Po przysłowiowej „burzy mózgów” wybrano bombowy sposób świętowania. Nie ma on nic wspólnego z żadną bronią palną, ponieważ dotyczy bomby kalorycznej. Szóstoklasiści stwierdzili, że egzamin kompetencyjny tak nadwątlił ich organizmy, iż należy te braki koniecznie uzupełnić wysokokalorycznymi deserami.

Zajęcia odbywały się w kilku grupach, a zdjęcia relacjonują ich przebieg. Pracowały wszystkie dziewczyny i Przemek… który najpierw był na zmywaku, a potem został wtajemniczony w produkcję pysznych deserów. A było ich!!!

Muffinki, koktajle owocowe, ciasteczka, owoce w czekoladzie, pucharki pełne… kalorii, itp. Pozostali chłopcy bardzo pomogli koleżankom …. w degustacji. Niektórzy nieco przesadzili z ilością spożytych smakołyków i odczuwali ich ciężar. Polonistka - Bogusława Serwicka, miała trudny orzech do zgryzienia, ponieważ musiała spróbować wszystkiego i ocenić przygotowane smakołyki. Wybór był naprawdę trudny, wręcz niemożliwy. Wszystko było pyszne!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 29/06/2013
Drukuj
SKO - DZIŚ PORA NA PLONY!

19 czerwca br. odbyło się bardzo miłe i ciekawe spotkanie członków SKO. Uczestniczyli w nim: pełniąca obowiązki Dyrektora Banku PKO BP SA w Dąbrowie Tarnowskiej – Pani Anna Kinel, przedstawicielka tegoż banku – Pani Anna Cielczyk, Dyrektor, Nauczyciele oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Wszystkich serdecznie powitał Pan Dyrektor – Bogusław Marek, który podkreślił jak ważna rolę w życiu każdego człowieka odgrywa oszczędzanie, dzięki któremu można spełniać swoje większe i mniejsze marzenia. Jednym z nich są, tradycyjne już, wycieczki do ciekawych miejsc – w tym roku szkolnym był to Kraków.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Kinel, która w ciepłych słowach powitała wszystkich, a szczególnie członków SKO - najmłodszych klientów banku. Podziękowała za dobrą współpracę oraz aktywną działalność tej organizacji w naszej szkole. Podkreśliła, że to zasługa wszystkich członków SKO, którzy tak chętnie angażowali się w pracę i systematycznie oszczędzali. Podziękowania otrzymali też Rodzice, którzy wyrazili zgodę na udział swoich dzieci w programie PKO. Jednym z efektów tej pracy było zdobycie dla szkoły nagrody w ogólnopolskim konkursie „Zimowe oszczędzanie”. Zajęliśmy w nim 20 miejsce i otrzymaliśmy cenną nagrodę w postaci...

administrator dnia 23/06/2013