HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

kalendarz szkolny

e-podręczniki

Dyplomy 2015/2016

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział

Powitanie
Mistrzostwa Gminy w siatkówce dziewcząt

Dnia 16.01.2014 r. przeprowadzone zostały Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce dziewcząt. Do turnieju przystąpiły trzy zespoły: SP-2 Dąbrowa Tarnowska, SP Nieczajna Górna i SP Smęgorzów. Reprezentantki naszej szkoły zdobyły II miejsce i wywalczyły tytuł Wicemistrza Gminy, awansując jednocześnie do zawodów o mistrzostwo powiatu. Drużyna prowadzona przez p. Stanisława Jarmułę  występowała w składzie: Monika Drąg, Monika Borek, Monika Jurczyk, Izabella Szkotak, Gabriela Ciećko, Angelika Rozkuszka, Joanna Kowal, Natalia Miotła, Iwona Bobro i Monika Ryczek. Gratulujemy.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 19/01/2014
Drukuj
Wywiadówka

W poniedziałek 27 stycznia odbędzie się trzecie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Poświęcone ono będzie podsumowaniu I półrocza. Godziny zebrania:

godz. 16 – klasy I i II
godz. 16.30 – klasy III i IV
godz. 17 – klasy V i VI

W razie konieczności indywidualnych rozmów – wszyscy uczący nauczyciele będą w szkole w godz. 16 – 17.30.

administrator dnia 18/01/2014
Drukuj
I Szkolny Konkurs Kolęd "Anioł pasterzom mówił..."

W poniedziałek 13.01.2014 r. odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd „Anioł pasterzom mówił...". Do konkursu przystąpiło 29 uczniów z klas I – VI, wśród nich soliści, duety oraz zespół.

Jury w składzie: Bogusława Serwicka, Marta Janowiec i Jadwiga Kozłowska, biorąc pod uwagę znajomość słów kolęd, poprawność melodyczną, poczucie rytmu, emisję głosu ustaliło następujące wyniki konkursu:

I miejsce

 • Julia Kowal kl. IV - solistka

II miejsce

 • Gabriela Ciećko i Angelika Rozkuszka kl. V – duet
 • Dynak Marcelina i Joanna Zych kl. VI – duet
 • Dawid Kowal kl. I – solista

III miejsce

 • Zespół „Śnieżynki” w składzie: Michalina i Maciej Chmura, Oliwia i Jakub Szwajkosz, Izabela Chmura
 • Amelia Dynak kl. I – solistka
 • Rafał Kmieć kl. VI – solista

Kolędy w wersji instrumentalnej zaprezentowali:

 • Joanna Kowal kl. V – gitara,
 • Arkadiusz Kochanek kl. VI – organy.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim gratulujemy!

Organizatorem konkursu była p. Jadwiga Kozłowska,

Zdjęcia >>>

administrator dnia 17/01/2014
Drukuj
Wyjazd na LXIII Zimowy Złaz Turystów "Góra Św. Marcina"

30 stycznia (czwartek) szkoła organizuje wyjazd na LXIII Zimowy Złaz Turystów "Góra Św Marcina".

Program złazu:
Skrzyszów - (znaki zielone) Góra św. Marcina (384 m) - (znaki żółte lub znaki niebieskie) Tarnów (Stary Cmentarz).

Wyjazd – godz. ok. 8.30, powrót – ok. godz. 14-15. Koszt 10 zł (wpisowe - pamiątkowy znaczek, gorąca herbata). Przejazd bezpłatny.

Zapisy u dyrektora (do środy 22 stycznia).

Wyjazd dojdzie do skutku pod warunkiem dostatecznej liczby chętnych.

regulamin złazu

administrator dnia 16/01/2014
Drukuj
Próbny sprawdzian szóstoklasisty za nami...

Dnia 9 stycznia 2014 r. wszyscy uczniowie naszej klasy pisali próbny ogólnopolski sprawdzian szóstoklasisty, przygotowany przez wydawnictwo OPERON.

Dopiero co powróciliśmy z ferii świątecznych, a już po dwóch dniach nauki zostaliśmy wrzuceni na tzw. „szeroką wodę”. Wszystkim udzieliło się zdenerwowanie. Dokładnie o godzinie 9:00 zasiedliśmy w ławkach, przygotowanych w sali gimnastycznej. Pan Dyrektor Bogusław Marek omówił z nami wszystkie zasady pisania sprawdzianu i starał się podnieść nas na duchu. Oprócz niego, nad poprawnym przebiegiem pisania czuwały panie – Czesława Obara i Bogusława Serwicka.

Cały sprawdzian dotyczył tematyki teatralnej.
Gdy otworzyliśmy arkusze okazało się, że nie będzie łatwo. Pierwszy tekst źródłowy był trudny i wymagał dużego skupienia, natomiast wiersz okazał się dosyć łatwy do interpretacji, a przy tym piękny. Zadania matematyczne były dosyć trudne. Pisaliśmy opowiadanie o teatrze i zaproszenie. Czas biegł nieubłaganie i trzeba było oddawać zapisane arkusze.

Mamy nadzieję, że ten prawdziwy sprawdzian okaże się choć trochę łatwiejszy. Jedno jest pewne – musimy naprawdę solidnie zabrać się do nauki i nadrobić braki, które wyszły w czwartkowym sprawdzianie.

Opracowanie: Monika Drąg, Izabella Szkotak, Marcelina Dynak, Joanna Zych

Zdjęcia >>>

administrator dnia 13/01/2014
Drukuj
Życzenia

„Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,
stało się - między ludzi wszedł
Mistrz - Wiekuisty”

Wigilia to nie jest czas,
gdy jest prezentów moc
Wigilia to nie jest czas,
gdy potraw sto na stole
Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
Gdy siedzimy wszyscy w kole,
i MAMY bliskich przy stole.

Spokojnych i zdrowych Świąt!

życzą

Samorząd Uczniowski oraz Mały Samorząd Uczniowski

administrator dnia 22/12/2013
Drukuj
Wybrano najpiękniejsze szopki i kartki

W czwartek 19 grudnia w Dąbrowskim Domu Kultury rozstrzygnięty został XXIII Gminny Konkurs Szopek Kolędniczych i Kartek Świąteczno – Noworocznych.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska. Do organizatora wpłynęło 60, kartek i 22 szopki, a wśród nich 19 prac z naszej szkoły:

 • 17 kartek świątecznych, wykonanych przez Jakuba Michalczyka, Sylwię Michalczyk, Aleksandrę Michalczyk, Karoline Rygielską, Annę Pikul, Dominikę Kusiak, Piotra Kardaś, Wiktorię Kardaś, Klaudię Kardaś, Piotra Kupiec, Aleksandrę Taraskę oraz członków Koła Plastycznego działającego przy filii bibliotecznej.

Dzieci zainspirowane świątecznymi tradycjami przygotowały kartki pełne symboli związanych z Bożym Narodzeniem. Były szopki, choinki, aniołki, bombki.

 • 2 szopki wykonane przez Monikę i Mateusza Ryczek, Adriana Kaczówkę.

Pomysłowość, zastosowanie różnych techniki, doceniło jury i przyznało nam następujące miejsca.

W kategorii szopek:

 • Monika i Mateusz Ryczek – III miejsce
 • Adrian Kaczówka – III miejsce

W kategorii kartek (nagrody zbiorowe – za całokształt):

 • Koło plastyczne Filii Bibliotecznej w Smęgorzowie – I miejsce

Nagrody i dyplomy wręczył dyrektor DDK p. Paweł Chojnowski.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM:)
I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 21/12/2013
Drukuj
Konkurs "Wokół Wielkiej Brytanii" rozstrzygnięty

Można powiedzieć, że SZKOLNY KONKURS „WOKÓŁ WIELKIEJ BRYTANII” stał się w naszej szkole już tradycją. II edycja konkursu rozpoczęła się w połowie listopada. Do konkursu przedstawiającego cztery kraje wchodzące w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej zgłosiło się 8 grup. Uczestnicy wykonali prace różnymi technikami: albumy, plakaty, makiety, kukiełki, kule śnieżne oraz prezentacje multimedialne. Wyłonienie laureatów było nie lada wyzwaniem, gdyż wszystkie prace były na wysokim poziomie pod względem zawartych w nich informacji, jak również wykonania. Do II etapu konkursu, który odbył się 13 grudnia, zakwalifikowało się 4 grupy. Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor Bogusław Marek, p. Czesława Obara i p. Stanisław Jarmuła oceniła prezentacje i wyłoniła zwycięzców. Każda z drużyn przygotowała 7-minutową prezentację swojego kraju oraz quiz. Prezentacje były niezwykle interesujące i ciekawe. Każda z drużyn miała swojego asa w rękawie. I dlatego komisja konkursowa postanowiła przyznać aż trzy pierwsze miejsca: Irlandia Północna - Emilia Zych, Joanna Zych, Marcelina Dynak, Szkocja I - Mateusz Ryczek, Wojciech Bobro, Rafał Kmieć, Szkocja II - Joanna Kowal, Joanna Rygielska, Karolina Rygielska. Wszystkie drużyny zaprezentowały bogatą kulturę, tradycje oraz ciekawostki dotyczące tych krajów. Pyszne ciasteczka w kształcie koniczynki z pewnością zachęciły niejedną osobę do podróży po Irlandii Północnej. Wizyta Królowej Elżbiety II była absolutnym hitem drużyny prezentującej Szkocję II. A kukiełka Szkota, w tradycyjnym stroju szkockim, była ozdobą i talizmanem drużyny Szkocji I. Drugie miejsce zdobyła drużyna przedstawiająca Anglię. Uczennice klasy IV: Julia Kowal, Iwona Bobro i Monika Ryczek do pierwszego etapu przygotowały plakat i wspaniałą makietę mostu Tower Bridge. Zwycięzcom gratulujemy. Do zobaczenia za rok.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 21/12/2013
Drukuj
Szkolny ranking po siedmiu wyjazdach

Po siedmiu wyjazdach szkolny ranking korzystania z basenu przedstawia się następująco:

 1. klasa I - 90%
 2. klasa II - 66%
 3. klasa VI - 64%
 4. klasa IV - 63%
 5. klasa III - 61%
 6. klasa V - 51%

Następny wyjazd w dniu 8 stycznia (środa).

administrator dnia 21/12/2013
Drukuj
1% podatku

W ostatnim tygodniu do biblioteki szkolnej dotarły książki zakupione z odpisu 1% podatku. Odnotowaliśmy 16 wpłat na łączną sumę 464,80 zł i w całości kwota ta została przeznaczona na zakupy do biblioteki. Zakupiono m. in. takie pozycje jak "Ania z Zielonego Wzgórza", "Mikołajek", "Ten obcy", "Bracia Lwie Serce" i szereg innych.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspomogli i prosimy o jeszcze!!!

administrator dnia 21/12/2013
Drukuj
Opłatek Szkolny 2013

„Już czas wieczerzy tej jedynej w roku,
gdy serca tulą się wszystkie do siebie.
Anioł Radości, w zapachu choinki
srebrzystowłosy, zanuci kolędę.”

Jest wieczór, na niebie zapalają się pierwsze małe, złote gwiazdki. W oknach świecą lampki choinek. Ludzie uśmiechnięci i radośni biorą w swoje dłonie biały opłatek. Tak zacznie się już za kilka dni tradycyjna Wigilia w naszych rodzinnych domach. Tymczasem dziś, tj. 20 grudnia 2013 r., w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się nasze szkolne spotkanie opłatkowe.

W odświętnie udekorowanej sali zebrali się wszyscy uczniowie oraz p. dyrektor i nauczyciele. Licznie przybyli również rodzice oraz sołtys Smęgorzowa p. Ryszard Ciombor. Dyrektor szkoły p. Bogusław Marek przywitał wszystkich serdecznie i przedstawił ostatnie osiągnięcia naszych uczniów w różnych konkursach, a było ich wiele. Podsumował również cały ostatni rok i ocenił, że był on bardzo owocny i pracowity. Podziękował wszystkim za solidną pracę, która przyniosła wymierne rezultaty. Następnie zdał relację z przeprowadzonych w szkole ulepszeń i remontów oraz zapowiedział jakie jeszcze zmiany będą dokonane na przełomie starego i nowego roku. Dalej uczniowie klasy szóstej zaprosili całą społeczność szkolną na program artystyczny pt. „Poetycka Wigilia”, który zadedykowali wraz z serdecznymi życzeniami wszystkim obecnym. Wspomogli ich uczniowie z klas: I, III, IV i V. Pięknymi wierszami o tematyce bożonarodzeniowej, przeplatanymi naszymi polskimi kolędami i piosenkami, wprowadzili wszystkich w prawdziwy, świąteczny nastrój. Ksiądz proboszcz Bogusław Lebryk pobłogosławił opłatki, a następnie wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku – barszczyku z uszkami, grochu z kapustą oraz do pysznego ciasta. Spotkanie zakończyło się ogólnym składaniem sobie życzeń i dzieleniem się opłatkiem.

Serdeczne podziękowania dla rodziców i pracowników obsługi szkoły za pomoc w przygotowaniu i podaniu posiłku, a nauczycielom za przygotowanie dekoracji sali, stroików i części artystycznej.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie - najwięcej
Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 20/12/2013
Drukuj
Nasza szkoła laureatem IV edycji Małopolskiego Konkursu "ODBLASKOWA SZKOŁA"

W dniu 17 grudnia 2013 roku w hali „Wisły” w Krakowie przy ul. Reymonta 22, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IV Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że zajęliśmy w tym konkursie V miejsce w województwie i znaleźliśmy się w prestiżowej grupie dziesięciu laureatów. Konkurencja była duża, ponieważ zgłosiło się do niego aż 302 szkoły. Zostaliśmy zaproszeni na uroczystą galę, podczas której otrzymaliśmy dwa dyplomy: pierwszy za zajęcie piątego miejsca w ogólnej klasyfikacji, a drugi za zajęcie pierwszego miejsca w powiecie dąbrowskim w tymże konkursie. Nagrodą rzeczową był czek na kwotę 3 000 zł. W ogólnej klasyfikacji uzyskaliśmy 1043 punkty. Jest to bardzo wysoki wynik, ponieważ w pierwszej dziesiątce różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami wynosiły po kilka punktów.

Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, koordynator szkolny konkursu p. Czesława Obara oraz uczniowie: Emilia Zych kl. V, Wojciech Bobro kl. VI, Mateusz Ryczek kl.VI.

Nagrody wręczali:...

administrator dnia 19/12/2013
Przedświąteczne odwiedziny

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia skłania nas do refleksji i zadumy. Staramy się dać sobie wzajemnie dobro i nadzieję. Nie ma większego szczęścia, jak móc dzielić je z innymi, dlatego też dziś, tj. 16 grudnia, członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności oraz Aktyw Biblioteczny, wraz z opiekunkami - p. Anną Kaczówką i p. Boguslawą Serwicką - wybrali się do Dąbrowy Tarnowskiej, aby odwiedzić Bank PKO BP oraz Szpital Powiatowy.

Najpierw udaliśmy się do Banku, gdzie spotkaliśmy się z Panią Dyrektor. Na jej ręce złożyliśmy życzenia okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim pracownikom, z którymi na co dzień współpracujemy jako członkowie SKO.

Następnie odwiedziliśmy Oddział Dziecięcy dąbrowskiego szpitala. Tam spotkaliśmy się z małymi pacjentami. Wręczyliśmy im nowe i ciekawe książki, które umilą im pobyt oraz słodycze i maskotki. Miło było zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców. Zwłaszcza, że pobyt w takim miejscu, tuż przed świętami, na pewno nie jest miły. Fundusze na w/w upominki zostały zebrane przez uczniów naszej szkoły podczas tzw. „Świątecznego Targu”, który zorganizowały Samorząd Uczniowski i SKO.

Spotkaliśmy się również z grupą ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego, którzy wielokrotnie szkolili naszych uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Bardzo ucieszyli się, że pamiętaliśmy o nich i złożyliśmy im świąteczne życzenia i podziękowania za owocną współpracę. Obiecali, że chętnie znów nas odwiedzą.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 19/12/2013
Drukuj
ŚWIĄTECZNA WIZYTA W OŚRODKU REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZYM W KUPIENINIE

"Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia."

13 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z p. Katarzyną Dziekan-Kozioł i p. Anną Kaczówką udali się z wizytą do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie. Życząc podopiecznym zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń wręczyli im słodycze, książeczki, własnoręcznie wykonane ozdoby oraz kartki świąteczne. Dyrektor ośrodka, pani Barbara Berger, przywitała nas serdecznie. Wychowankowie prezentując swoje umiejętności wokalne wprowadzili nastrój świąteczny. Wspólne muzykowanie pozwoliło wszystkim zapomnieć na chwilę o troskach dnia codziennego i poczuć magię Świąt. Zdjęcia zamieszczone na stronie są miłym wspomnieniem tego spotkania. Była to niezwykła lekcja wrażliwości na drugiego człowieka, którą na pewno jeszcze nie raz powtórzymy…

Zdjęcia >>>

administrator dnia 16/12/2013
Drukuj
WYBORY ZARZĄDU SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI

4 grudnia odbyły się wybory Zarządu SKO. W jego skład weszli:

 • Monika Drąg - przewodnicząca
 • Rafał Kmieć - zastępca
 • Mateusz Ryczek - sekretarz.

Od początku września solidnie i wytrwale pracują SKARBNICY, którzy w każdy poniedziałek zbierają zaoszczędzone w tygodniu pieniądze. Przypominamy, że skarbnikami są:

 • KLASA I - Mateusz Ryczek, Rafał Kmieć, Arkadiusz Kochanek
 • KLASA II - Monika Drąg, Izabella Szkotak
 • KLASA III - Monika Borek, Monika Jurczyk
 • KLASA IV - Joanna Zych, Marcelina Dynak, Gabriela Kozaczka, Joanna Rygielska
 • KLASA V - Wojciech Bobro, Maciej Garstka
 • KLASA VI - Patrycja Piasecka, Daniel Miotła
administrator dnia 15/12/2013
Drukuj