HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Wypełnianie PIT

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


1% dla szkoły

plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieJesienne Indywidualne Biegi Przełajowe - Mistrzostwa Powiatu

Dnia 01.10.2013 r. w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadzono Mistrzostwa Powiatu w Jesiennych Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych klas: IV, V i VI. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 800 m, a chłopcy 1000 m. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Iwona Bobro, Julia Kowal, Marcin Ryczek, Monika Ryczek z klasy IV, Ciećko Gabriela, Joanna Kowal, Angelika Rozkuszka z klasy V, Rafał Kmieć, Daniel Miotła i Mateusz Ryczek z klasy VI. Troje z nich:

  • Iwona Bobro - kl. IV - II miejsce
  • Gabriela Ciećko - kl. V - IV miejsce
  • Rafał Kmieć - kl. VI - VI miejsce

awansowało do zawodów o mistrzostwo województwa małopolskiego, które odbędą się 09.10.2013 r. w Nowym Targu. Uczniów przygotowywał p. Stanisław Jarmuła. Gratulujemy.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/10/2013
Drukuj
Ognisko klasowe

30 września uczniowie klasy V ostatecznie rozstali się latem 2013 r., a powitali jesień ogniskiem klasowym. Odbyło się ono w godzinach popołudniowych na terenie boiska szkolnego w pięknej scenerii żółknących liści, a zorganizowały je w mistrzowski sposób mamy z Rady Rodziców. Przez chwilę swoją obecnością spotkanie przy ognisku zaszczycił dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała również wychowawczyni klasy.

Uczniowie świetnie spędzali czas, grając w piłkę oraz uczestnicząc w wymyślonych przez siebie zabawach. Mamy zadbały o poczęstunek w formie grillowanych kiełbasek i pieczonych w ognisku ziemniaków. Te wyśmienicie smakowały, a ich zapach unoszący się wokół był wspaniały i na długo niezapomniany.

Dziękujemy naszym Mamom, jesteście wspaniałe!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/10/2013
Drukuj
Wycieczka do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

Biorąc udział w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA staramy się mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym naszych uczniów. Uznaliśmy, że jednym z niekonwencjonalnych sposobów będzie wycieczka do MUZEUM DROGOWNICTWA W SZCZUCINIE. Wycieczka odbyła się 30 września tj. w poniedziałek, wzięli w niej udział uczniowie z klas IV i V.

Muzeum Drogownictwa powstało w 1982 roku, najpierw jako Izba Pamięci, która rozwijała się w miarę gromadzenia nowych i bardziej wartościowych eksponatów. W maju 1992 r. decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została wpisana do rejestru zabytków. Od stycznia 2005 roku, funkcjonuje jako Wydział Historii Drogownictwa. Jest to jedyne takiego rodzaju muzeum w Polsce.

Uczniowie oprowadzani przez przewodnika z zainteresowaniem zwiedzali najpierw ekspozycję wewnętrzną znajdującą się w budynku głównym, który swoim kształtem przypomina most. Są to dwie wieże połączone...

administrator dnia 02/10/2013
SPOTKANIE PRZY OGNISKU...

25 września br. roku w godzinach popołudniowych odbyło się na placu przy szkole ognisko uczniów klas: czwartej i szóstej. Uczestniczyli w nim prawie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami – Bogusławą Serwicką i Stanisławem Jarmułą oraz liczna grupa niezawodnych mam, które przygotowały smakowite niespodzianki. Swoją obecnością zaszczycił nas też Pan Dyrektor – Bogusław Marek. Pogoda dopisała, więc odbyło się kilka zabaw i konkursów oraz gra w piłkę nożną i siatkówkę. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na kopanie ziemniaków, ukrytych w piaskownicy. Uczniowie obu klas mieli 5 minut na znalezienie jak najwięcej ziemniaków, których było w piaskownicy 120 szt. Rywalizacja była zaciekła, a metody poszukiwań ciekawe i różnorodne. Zwycięstwo odniosła klasa IV. Zawodnicy wykopali 49 ziemniaków, wyprzedzając klasę VI tylko o jednego ziemniaka. Obydwie drużyny otrzymały słodkie nagrody od kibicujących mam. Ostatnim punktem imprezy było wspólne zajadanie smakołyków z grilla i pieczonych w ognisku ziemniaczków. Na koniec odbyło się ogólne smarowanie się przypalonymi skórkami z ziemniaków. Niektórzy uczestnicy ogniska wyglądali jak indiańscy wojownicy (patrz – fotografie).

Przed zmrokiem wszyscy rozeszli się do domów, aby zasiąść do spóźnionego odrabiania lekcji. Jednak wszyscy byli zadowoleni, ponieważ wspólnie z koleżankami i kolegami powitali Jesień oraz spędzili popołudnie w ruchu i na świeżym powietrzu. Chóralnym: ”DZIĘKUJEMY!” – oddaliśmy szacunek kochanym Mamusiom, które nie żałowały swego czasu, aby umilić nam chwile, spędzone przy ognisku.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 27/09/2013
Drukuj
Wyjazd do kina

16 września 2013 roku uczniowie klas I - III wybrali się do kina „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej na film animowany pt. "Samoloty". Przed projekcją filmu dzieci miały czas na kupienie popcornu i zajęcie wygodnych miejsc. Wszyscy otrzymali specjalne okulary do oglądania filmu w systemie 3D. Wspaniały trójwymiarowy film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca, wywierając ogromne wrażenie na małych widzach.

W "Samolotach" fabuła jest prosta: Dusty, niepozorny samolot rolniczy, pragnie wystartować w wyścigu powietrznym dookoła świata. Problem w tym, że będzie musiał zmierzyć się z samolotami, które zostały stworzone do ścigania się - są większe, szybsze i bardziej doświadczone. Jednak Dusty ma coś, czego nie mają inni - wsparcie prawdziwych przyjaciół i chęć do pokonywania własnych słabości. Podczas wyścigu...

administrator dnia 23/09/2013
Spotkanie autorskie z p. Romanem Pankiewiczem

20 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły odbyli podróż po Islandii, po której przewodnikiem był autor książki „Islandia – trzeci żywioł”, podróżnik Roman Pankiewicz.

Pan Roman Pankiewicz pochodzi z Krakowa. Ponad 10 lat przebywał poza granicami kraju, gdzie pracował zawodowo na kontraktach, m.in. w Rosji, Niemczech i Islandii. Jak sam powiedział: Moja przygoda z Islandią zaczęła się od komunikatu z radia, który dotyczył oferty pracy w amerykańskim koncernie w Islandii. Pomyślnie zdał rozmowę kwalifikacyjną i rozpoczął pracę na budowie huty aluminium w Islandii.

Podróżnik swoją opowieść o Islandii rozpoczął od miasteczka we wschodniej części Islandii – Reydarfjordur posiadającego wspaniałą infrastrukturę i tylko ok. 2200 mieszkańców. Roman Pankiewicz opowiedział o kulturze, zwyczajach, architekturze i przyrodzie tego wulkanicznego kraju. Oczywiście nie zabrakło opowieści o mieszkańcach Islandii, którzy jak się okazuje nie posiadają nazwisk, a także o Polakach zamieszkałych w Islandii, którzy stanowią największą...

administrator dnia 23/09/2013
Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Dnia 20.09.2013 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory były poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą, w czasie której 4 kandydatów przedstawiało swoje ciekawe pomysły i prezentacje. W tym dniu panowała niezwykła atmosfera, bo przecież uczniowie wybierali przedstawiciela, który będzie ich reprezentował. Każdy z kandydatów pragnął zwyciężyć, więc emocji nie brakowało. Wszyscy w napięciu oczekiwali ogłoszenia wyników. Przewodniczącą szkoły została uczennica klasy VI Monika Drąg, która zdobyła 33 głosy na 71 oddanych ważnych głosów. Zastępcą przewodniczącego został Kamil Korzec uczeń klasy IV, który zdobył 17 głosów. Skarbnikiem będzie Angelika Rozkuszka uczennica klasy V. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała Komisja Wyborcza w składzie: Sylwia Michalczyk, Emilia Zych i Natalia Miotła. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i oczywiście niecierpliwie czekamy na spełnienie obietnic wyborczych.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 23/09/2013
Drukuj
SOBOTNIA WYCIECZKA GRUPY TEATRALNEJ

21 września grupa teatralna działająca przy świetlicy parafialnej wybrała się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w góry pod opieką Ks. Proboszcza Bogdana Lebryka oraz nauczycielek p. Ireny Golonki i p. Bogusławy Serwickiej. Wzięli w niej udział ci, którzy występowali w Jasełkach i Misterium Męki Pańskiej, łącznie – 52 osoby, tj. starsi, młodzież gimnazjalna i uczniowie szkoły podstawowej. Była to nagroda za trud oraz pracę nad powstaniem w/w spektakli.

Pierwszym etapem było odwiedzenie sanktuarium w Tropiu. Dostaliśmy się tam promem przez Jezioro Czchowskie. Najpierw zobaczyliśmy pustelnię, a potem kościół. Wysłuchaliśmy ciekawych informacji o tym miejscu i o samym świętym.

Tropie, to niewielka miejscowość leżąca w gminie Gródek nad Dunajcem, w powiecie nowosądeckim. Jest to miejsce niezwykle malownicze, albowiem w sąsiedztwie wsi znajduje się Jezioro Czchowskie i Dunajec. Historia tego miejsca ściśle wiąże się z żywotem świętego pustelnika Świerada. Już od IX w...

administrator dnia 22/09/2013
Nasz Facebook

Od dzisiaj można korzystać z bezpośredniego wejścia na naszego Facebooka. Adres naszego konta to:

www.facebook.com/spsmegorzow

 


administrator dnia 22/09/2013
Drukuj