HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


Mistrzostwa Rejonu Tarnów w piłce ręcznej

W dniu 08.05.2013 r. przeprowadzone zostały Mistrzostwa Rejonu Tarnów w mini piłce ręcznej dziewcząt na hali TOSiR w Tarnowie. W turnieju wystartowały 4 drużyny ze szkół podstawowych naszego rejonu: SP-15 Tarnów, SP Gromnik, SP Borzęcin i SP Smęgorzów. Nasze uczennice, Mistrzynie Powiatu, wywalczyły tym razem III miejsce w Rejonie Tarnów. Drużyna prowadzona przez p. Stanisława Jarmułę występowała w składzie: Justyna Taraska, Katarzyna Bator, Anna Kowal, Paulina Ryczek, Anna Miotła, Małgorzata Ryczek, Natalia Zych, Elżbieta Taraska, Wiktoria Ryczek, Monika Drąg, Monika Jurczyk, Ewelina Grabowska, Agnieszka Ryczek i Monika Borek. Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 13/05/2013
Drukuj
Konkurs wiedzy i konkurs plastyczny "Misja Św. Wojciecha"

Dnia 23 kwietnia 2013 r odbyły się w naszej szkole konkursy wiedzy i plastyczny „Misja Św. Wojciecha”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu świętego, poznanie miejsc z nim związanych oraz odległych czasów i ludzi, przywołanie legend, odczytanie konsekwencji misji, poznanie atrybutów Św. Wojciecha, przybliżenie obrazów przedstawiających świętego.
Udział wzięło 22 uczniów. Wyniki:...


administrator dnia 12/05/2013
Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima

W dniu 30 kwietnia 2013 r. przeprowadzono w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima. Rok 2013 poświęcony jest przybliżeniu jego postaci oraz twórczości. Uczniowie chętnie podjęli temat i pięknie przygotowali deklamacje wierszy. Opracowana została też gazetka ścienna, na której umieszczono portret poety, życiorys oraz najbardziej znane wiersze wraz z ilustracjami. Plakat zachęcający do wzięcia udziału w konkursie opracowała uczennica kl. V Patrycja Piasecka.

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Wyniki:...

administrator dnia 12/05/2013
Republika Południowej Afryki w naszej szkole

Już w piątek 17 maja o godz. 8  będziemy gościć w naszej szkole przedstawiciela Trzask.pl, który przybliży nam Republikę Południowej Afryki. Zapraszamy wszystkich chętnych!

www.trzask.pl >>>

administrator dnia 12/05/2013
Drukuj
Ranking szkół korzystających z krytej pływalni w kwietniu

W kwietniowym rankingu szkół podstawowych i gimnazjalnych korzystających z krytego basenu zajęliśmy II miejsce. Smile

 

Ranking >>>

 


administrator dnia 12/05/2013
Drukuj
Zbiórka makulatury

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole trwała zbiórka makulatury. Od września do kwietnia uczniowie zebrali 798 kg tego surowca wtórnego, za sprzedaż którego uzyskaliśmy kwotę 94 zł. Została ona przeznaczona na potrzeby szkoły. Organizatorki tej zbiórki – p. B. Kuta i p. A. Kaczówka składają serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Smęgorzowie za transport makulatury do punktu skupu w Dąbrowie Tarnowskiej. Na apelu został rozstrzygnięty konkurs w zbieraniu makulatury. Wyniki tego konkursu przedstawiają się w sposób następujący:...

administrator dnia 12/05/2013
"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości"

Pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali i przedstawili uczniowie klasy IV i V pod opieką p. Cz. Obara.

Akademia miała formę montażu słowno-muzycznego połączonego z inscenizacją dotyczącą I rozbioru Polski oraz obrad Sejmu Czteroletniego. Ciekawe akcje, pięknie recytowane wiersze i piosenki w przystępny sposób przybliżyły wszystkim obecnym historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była ważnym wydarzeniem w dziejach Polski. Po występach głos zabrał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, który objaśnił zebranym dlaczego tak istotna była konstytucja dla kraju i co działo się później z naszą ojczyzną.

Następnie został rozstrzygnięty między klasowy konkurs dotyczący zbierania makulatury oraz konkurs przeprowadzony z okazji „Dnia Ziemi”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 12/05/2013
Drukuj
Bieg Konstytucji 3 Maja

W dniu 06.05.2013 r. przeprowadzone zostały biegi uliczne dla uczczenia 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbyły się one w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. I-VI w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Wyniki rywalizacji:

Klasy II – 100m
I miejsce – Dawid Drąg

Klasy III – 100m
I miejsce – Iwona Bobro
III miejsce – Monika Ryczek

Klasy IV – 200m
III miejsce – Gabriela Ciećko

Klasy V – 400m
III miejsce – Daniel Miotła  

Klasy VI – 600m
I miejsce – Justyna Taraska

Zdjęcia >>>

Więcej informacji i zdjęć >>>


administrator dnia 09/05/2013
Drukuj
Sprzedaż kwiatów na wywiadówce

Ostatnie zebranie wywiadowcze, które odbyło się w dniu 18.04.2013 r. było okazja do zapoznania się z zachowaniem uczniów oraz z ich postępami w nauce. Rodzice mieli również możliwość zakupu wiosennych kwiatów do dekoracji balkonów lub mieszkań. Znaczna większość chętnie dokonywała zakupów za przystępną cenę. W ten sposób wiosna na smęgorzowskich podwórkach będzie jeszcze piękniejszą porą roku.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 08/05/2013
Drukuj