HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


Republika Południowej Afryki w naszej szkole

Już w piątek 17 maja o godz. 8  będziemy gościć w naszej szkole przedstawiciela Trzask.pl, który przybliży nam Republikę Południowej Afryki. Zapraszamy wszystkich chętnych!

www.trzask.pl >>>

administrator dnia 12/05/2013
Drukuj
Ranking szkół korzystających z krytej pływalni w kwietniu

W kwietniowym rankingu szkół podstawowych i gimnazjalnych korzystających z krytego basenu zajęliśmy II miejsce. Smile

 

Ranking >>>

 


administrator dnia 12/05/2013
Drukuj
Zbiórka makulatury

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole trwała zbiórka makulatury. Od września do kwietnia uczniowie zebrali 798 kg tego surowca wtórnego, za sprzedaż którego uzyskaliśmy kwotę 94 zł. Została ona przeznaczona na potrzeby szkoły. Organizatorki tej zbiórki – p. B. Kuta i p. A. Kaczówka składają serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Smęgorzowie za transport makulatury do punktu skupu w Dąbrowie Tarnowskiej. Na apelu został rozstrzygnięty konkurs w zbieraniu makulatury. Wyniki tego konkursu przedstawiają się w sposób następujący:...

administrator dnia 12/05/2013
"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości"

Pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali i przedstawili uczniowie klasy IV i V pod opieką p. Cz. Obara.

Akademia miała formę montażu słowno-muzycznego połączonego z inscenizacją dotyczącą I rozbioru Polski oraz obrad Sejmu Czteroletniego. Ciekawe akcje, pięknie recytowane wiersze i piosenki w przystępny sposób przybliżyły wszystkim obecnym historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była ważnym wydarzeniem w dziejach Polski. Po występach głos zabrał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, który objaśnił zebranym dlaczego tak istotna była konstytucja dla kraju i co działo się później z naszą ojczyzną.

Następnie został rozstrzygnięty między klasowy konkurs dotyczący zbierania makulatury oraz konkurs przeprowadzony z okazji „Dnia Ziemi”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 12/05/2013
Drukuj
Bieg Konstytucji 3 Maja

W dniu 06.05.2013 r. przeprowadzone zostały biegi uliczne dla uczczenia 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbyły się one w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. I-VI w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Wyniki rywalizacji:

Klasy II – 100m
I miejsce – Dawid Drąg

Klasy III – 100m
I miejsce – Iwona Bobro
III miejsce – Monika Ryczek

Klasy IV – 200m
III miejsce – Gabriela Ciećko

Klasy V – 400m
III miejsce – Daniel Miotła  

Klasy VI – 600m
I miejsce – Justyna Taraska

Zdjęcia >>>

Więcej informacji i zdjęć >>>


administrator dnia 09/05/2013
Drukuj
Sprzedaż kwiatów na wywiadówce

Ostatnie zebranie wywiadowcze, które odbyło się w dniu 18.04.2013 r. było okazja do zapoznania się z zachowaniem uczniów oraz z ich postępami w nauce. Rodzice mieli również możliwość zakupu wiosennych kwiatów do dekoracji balkonów lub mieszkań. Znaczna większość chętnie dokonywała zakupów za przystępną cenę. W ten sposób wiosna na smęgorzowskich podwórkach będzie jeszcze piękniejszą porą roku.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 08/05/2013
Drukuj
Podsumowanie konkursu "Zimowe Oszczędzanie z SKO"

Zima z SKO procentuje nagrodami! Wzięliśmy udział w rywalizacji dla szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie „Zimowe Oszczędzanie z SKO”. Głównym celem konkursu było szerzenie w szkołach podstawowych idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Do Konkursu mogły zgłaszać się szkoły podstawowe, które mają otwarty rachunek SKO Konto dla Szkoły. Konkurs rozpoczął się 13 lutego 2013 r., a skończył 31 marca 2013 r. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach.
Nasza szkoła w rywalizacji szkół do 100 uczniów, w ostatecznym podsumowaniu zajęła 20 miejsce w Polsce i wygrała aparat fotograficzny. Na 95 uczniów, 78 jest członkami SKO, co stanowi 82% ogółu. Na rachunkach, w trakcie trwania konkursu zgromadziliśmy kwotę ok. ...

administrator dnia 29/04/2013
Konkurs ekologiczny "Przyjaciel Przyrody" z okazji Dnia Ziemi

Uczniowie, pod opieką pań: Anny Kaczówki i Bogusławy Serwickiej, przygotowali na 22 kwietnia ciekawe zabawy, zagadki i konkursy, które mają na celu obudzenie świadomości dbania o naszą Ziemię, której jesteśmy tylko dzierżawcami i którą przekażemy następnym pokoleniom. Udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VI. Na czele każdej klasy – drużyny stali kapitanowie: Andżelika Rozkuszka – kl. IV, Patrycja Piasecka – kl. V i Katarzyna Bator – kl. VI, którzy wyznaczali zawodników do każdej konkurencji. A tych było sporo, np. wspólne rozwiązywanie krzyżówki, układanie hasła o ochronie przyrody, rzuty kulą z papieru do kosza, kręgle, konkurs wiedzy ekologicznej. Konkurencje przeplatane były piosenkami i pokazem mody z surowców wtórnych...

administrator dnia 25/04/2013
Przedszkolaki w naszej szkole

„Wszystkich 6 i 7 latków do nas zapraszamy.
Zobaczycie ładne klasy i korytarz z łazienkami.
W szkole mamy mleko, owoce i pyszne obiady.
Zajęć będzie tutaj wiele i uczymy się też języka angielskiego.
W naszej szkole jest wesoło i bezpiecznie.
Jeśli kiedyś będziesz blisko, przyjdź tu jeszcze raz, koniecznie.”

W taki sposób 6 i 7 letnie przedszkolaki zostały zaproszone do naszej szkoły na Dzień Otwarty i na Dzień Ziemi oraz do udziału w siódmym spotkaniu z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”.

Poza maluchami naszymi gośćmi była też pani dyrektor przedszkola i jednocześnie nauczycielka 6-latków p. Halina Kowal oraz nauczycielka języka polskiego z Publicznego Gimnazjum w Gruszowie Wielkim p. Elżbieta Kaczocha - rodzic ucznia kl I. Została ona zaproszona do przeczytania...

administrator dnia 25/04/2013