HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieDzieci strażakom, strażacy dzieciom

Maj to miesiąc, w którym cała przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. W tym uroczym miesiącu obchodzimy wiele ważnych świąt - między innymi Dzień Strażaka. 22 maja w naszej szkole uczciliśmy to święto akademią , na którą zaprosiliśmy gości - Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej p. Stanisława Początka, Dyrektora Dąbrowskiego Domu Kultury p. Pawła Chojnowskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Dąbrowie Tarnowskiej Pana Ryszarda Pikula, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej p. Adama Rzemińskiego, Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Smęgorzowie p. Mieczysława Kaczówkę, oraz strażaków z naszej wsi: p. Antoniego Małka, p. Agnieszkę Chmurę oraz p. Rafała Grygę. Swoją obecnością zaszczycił nas też sołtys naszej wsi p. Ryszard Ciombor.

administrator dnia 29/05/2013
Wyniki sprawdzianu 2013

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała wyniki tegorocznego sprawdzianu szóstoklasistów. Każdy uczeń może sprawdzić swój wynik logując się na podanej poniżej stronie swoim numerem PESEL i hasłem otrzymanym w szkole.

https://www.oke.krakow.pl/sio/login_form.php?kto=1


administrator dnia 27/05/2013
Drukuj
"Z podwórka na stadion o puchar Tymbark" - eliminacje powiatowe

23 maja na obiektach MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe dziewcząt – XIII Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” U-10 (rocznik 2003 i młodsze). Mecz o awans do zawodów wojewódzkich rozegrany został pomiędzy drużynami naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie.

I miejsce i Mistrzostwo Powiatu wywalczyły nasze dziewczęta, wygrywając 1:0 i zdobywając awans do zawodów wojewódzkich, które 11.06.2013 r. odbędą się w Tymbarku. Drużyna prowadzona przez p. Stanisława Jarmułę występowała w składzie: Iwona Bobro, Klaudia Kardaś, Julia Kowal, Monika Ryczek, Klaudia Bork, Joanna Kozaczka, Martyna Lichwała, Adrianna Stanek. Gratulujemy!

Zdjęcia >>>

Więcej o zawodach >>>

administrator dnia 25/05/2013
Drukuj
Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów

Już po raz trzeci w całej Polsce 21 maja zostało przeprowadzone Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów. W badaniu udział brała również nasza szkoła. Wyniki poznamy w czerwcu.


strona internetowa OBUT >>>

administrator dnia 24/05/2013
Drukuj
"JUŻ GOŚCISZ JEZU W SERCU MYM..."

Dzień 3 maja 2013r. uczniowie II klasy naszej szkoły zapamiętają na całe życie. Właśnie w tym dniu po raz pierwszy przyjęli do swych czystych serc Komunię Świętą. Wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, chrzestnymi oraz najbliższą rodziną uczestniczyli w uroczystej Mszy Świetej, odprawionej przez ks. Proboszcza Bogdana Lebryka, który na katechezach przygotował ich, aby świadomie i godnie przyjęli do swych serc Pana Jezusa. Nad oprawą i przebiegiem czuwał ks. Józef Mirek.

Oto krótkie wypowiedzi drugoklasistów, w których zawarli swoje uczucia i myśli związane z tą niezwykłą chwilą:...

administrator dnia 24/05/2013
I spotkanie z podróżnikiem

16 maja po raz pierwszy gościliśmy w naszej szkole podróżnika - przedstawiciela Trzask.pl, który przedstawił nam tak odległy kraj jakim jest Republika Południowej Afryki. To było 70 minut bardzo interesującej lekcji!

Mamy nadzieję, że w niedługim czasie znowu będziemy mogli wysłuchać ciekawostek o kolejnym zakątku świata.


Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/05/2013
Drukuj
Gminny etap Powiatowego Turnieju BRD dla klas I - III "Wzorowo i bezpiecznie"

14 maja w SP-2 w Dąbrowie Tarnowskiej został przeprowadzony gminny etap Powiatowego Turnieju BRD dla klas I – III „Wzorowo i bezpiecznie”. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół z naszej gminy.

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test składający się z 22 pytań zamkniętych i otwartych. Do rozwiązania była również krzyżówka, rebusy i „uzupełnianka”.

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza drużyna w składzie Paweł Kmieć (kl. II), Maciej Chmura (kl. II) i Kamil Korzec (kl. III), która zajęła II miejsce, przegrywając ze zwycięzcami tylko jednym punktem. Gratulujemy! Drużynę przygotowała p. Barbara Kuta.

Zawody powiatowe odbędą się 5 czerwca w tej samej szkole. Trzymamy kciuki!!!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/05/2013
Drukuj
17.05.2013 - rajd pieszy do Dąbrowy Tarnowskiej

Tego dnia uczniowie klasy szóstej, wraz z nauczycielkami p. Bogusławą Serwicką i p. Anną Kaczówką, wybrali się piechotą do Dąbrowy Tarnowskiej. Celem tej wyprawy było obejrzenie spektaklu profilaktycznego w Miejskiej Bibliotece Publicznej, zwiedzanie ciekawych miejsc, wizyta w Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej.

Ponieważ szóstoklasiści to doskonali sportowcy, nie było żadnych problemów z przemierzeniem sześciokilometrowego odcinka drogi i punktualnie o godz. 10.00 byliśmy w dąbrowskiej książnicy, gdzie miło jak zwykle, powitała nas Pani Dyrektor – Jadwiga Kusior. Razem z uczniami SP-2 z Dąbrowy Tarnowskiej obejrzeliśmy spektakl o tematyce profilaktycznej, zatytułowany „Klaser pełen dopalaczy”, przedstawiony przez aktorów Teatru Edukacyjnego i Profilaktycznego „Maska” z Krakowa. Ukazywał on zgubny wpływ substancji psychoaktywnych, zwanych „dopalaczami”, które są dostępne jako tzw. „artykuły kolekcjonerskie”, każdemu, kto ukończy 18 lat. Dowiedzieliśmy się jak...

administrator dnia 20/05/2013
V MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI WIERSZY KSIĘDZA JANUSZA ST. PASIERBA

Rok 2013 został ogłoszony przez Stowarzyszenie Kaszubsko - Pomorskie Rokiem ks. Janusza Pasierba.

Zważając na tę okoliczność i piękną twórczość poety, zorganizowano Międzygminny Konkurs Recytatorki w Roku ks. Janusza St. Pasierba - przebiegający pod patronatem honorowym: Stanisława Początka – Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Stanisława Kusiora – Burmistrza Żabna i Romana Łucarza - Starosty Tarnowskiego.

Celem konkursu było ukazanie piękna poezji ks. Janusza Pasierba, rozwijanie zainteresowań twórczością poety i zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego.

administrator dnia 20/05/2013