HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
podręczniki 2014/2015

plan lekcji

Szkoła z klasą 2.0

kalendarz szkolny

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

Dyplomy 2012/2013

POLECAMY

Numery alarmowe - film

dziennik elektroniczny

"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości"

Pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali i przedstawili uczniowie klasy IV i V pod opieką p. Cz. Obara.

Akademia miała formę montażu słowno-muzycznego połączonego z inscenizacją dotyczącą I rozbioru Polski oraz obrad Sejmu Czteroletniego. Ciekawe akcje, pięknie recytowane wiersze i piosenki w przystępny sposób przybliżyły wszystkim obecnym historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była ważnym wydarzeniem w dziejach Polski. Po występach głos zabrał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, który objaśnił zebranym dlaczego tak istotna była konstytucja dla kraju i co działo się później z naszą ojczyzną.

Następnie został rozstrzygnięty między klasowy konkurs dotyczący zbierania makulatury oraz konkurs przeprowadzony z okazji „Dnia Ziemi”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 12/05/2013
Drukuj
Bieg Konstytucji 3 Maja

W dniu 06.05.2013 r. przeprowadzone zostały biegi uliczne dla uczczenia 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbyły się one w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. I-VI w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Wyniki rywalizacji:

Klasy II – 100m
I miejsce – Dawid Drąg

Klasy III – 100m
I miejsce – Iwona Bobro
III miejsce – Monika Ryczek

Klasy IV – 200m
III miejsce – Gabriela Ciećko

Klasy V – 400m
III miejsce – Daniel Miotła  

Klasy VI – 600m
I miejsce – Justyna Taraska

Zdjęcia >>>

Więcej informacji i zdjęć >>>


administrator dnia 09/05/2013
Drukuj
Sprzedaż kwiatów na wywiadówce

Ostatnie zebranie wywiadowcze, które odbyło się w dniu 18.04.2013 r. było okazja do zapoznania się z zachowaniem uczniów oraz z ich postępami w nauce. Rodzice mieli również możliwość zakupu wiosennych kwiatów do dekoracji balkonów lub mieszkań. Znaczna większość chętnie dokonywała zakupów za przystępną cenę. W ten sposób wiosna na smęgorzowskich podwórkach będzie jeszcze piękniejszą porą roku.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 08/05/2013
Drukuj
Podsumowanie konkursu "Zimowe Oszczędzanie z SKO"

Zima z SKO procentuje nagrodami! Wzięliśmy udział w rywalizacji dla szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie „Zimowe Oszczędzanie z SKO”. Głównym celem konkursu było szerzenie w szkołach podstawowych idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Do Konkursu mogły zgłaszać się szkoły podstawowe, które mają otwarty rachunek SKO Konto dla Szkoły. Konkurs rozpoczął się 13 lutego 2013 r., a skończył 31 marca 2013 r. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach.
Nasza szkoła w rywalizacji szkół do 100 uczniów, w ostatecznym podsumowaniu zajęła 20 miejsce w Polsce i wygrała aparat fotograficzny. Na 95 uczniów, 78 jest członkami SKO, co stanowi 82% ogółu. Na rachunkach, w trakcie trwania konkursu zgromadziliśmy kwotę ok. ...

administrator dnia 29/04/2013
Konkurs ekologiczny "Przyjaciel Przyrody" z okazji Dnia Ziemi

Uczniowie, pod opieką pań: Anny Kaczówki i Bogusławy Serwickiej, przygotowali na 22 kwietnia ciekawe zabawy, zagadki i konkursy, które mają na celu obudzenie świadomości dbania o naszą Ziemię, której jesteśmy tylko dzierżawcami i którą przekażemy następnym pokoleniom. Udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VI. Na czele każdej klasy – drużyny stali kapitanowie: Andżelika Rozkuszka – kl. IV, Patrycja Piasecka – kl. V i Katarzyna Bator – kl. VI, którzy wyznaczali zawodników do każdej konkurencji. A tych było sporo, np. wspólne rozwiązywanie krzyżówki, układanie hasła o ochronie przyrody, rzuty kulą z papieru do kosza, kręgle, konkurs wiedzy ekologicznej. Konkurencje przeplatane były piosenkami i pokazem mody z surowców wtórnych...

administrator dnia 25/04/2013
Przedszkolaki w naszej szkole

„Wszystkich 6 i 7 latków do nas zapraszamy.
Zobaczycie ładne klasy i korytarz z łazienkami.
W szkole mamy mleko, owoce i pyszne obiady.
Zajęć będzie tutaj wiele i uczymy się też języka angielskiego.
W naszej szkole jest wesoło i bezpiecznie.
Jeśli kiedyś będziesz blisko, przyjdź tu jeszcze raz, koniecznie.”

W taki sposób 6 i 7 letnie przedszkolaki zostały zaproszone do naszej szkoły na Dzień Otwarty i na Dzień Ziemi oraz do udziału w siódmym spotkaniu z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”.

Poza maluchami naszymi gośćmi była też pani dyrektor przedszkola i jednocześnie nauczycielka 6-latków p. Halina Kowal oraz nauczycielka języka polskiego z Publicznego Gimnazjum w Gruszowie Wielkim p. Elżbieta Kaczocha - rodzic ucznia kl I. Została ona zaproszona do przeczytania...

administrator dnia 25/04/2013
Najlepsze w powiecie!!!

W dniu 18.04.2013 r. przeprowadzone zostały Mistrzostwa Powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu: SP Bolesław, SP Gręboszów, SP Olesno, SP-2 Dąbrowa Tarnowska i SP Smęgorzów. Nasze uczennice, Mistrzynie Gminy, wywalczyły I miejsce i zdobyły tytuł Mistrza Powiatu wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze oraz awansowały do zawodów o mistrzostwo Rejonu Tarnów. Drużyna prowadzona przez p. Stanisława Jarmułę występowała w składzie: Justyna Taraska, Katarzyna Bator, Anna Kowal, Paulina Ryczek, Anna Miotła, Małgorzata Ryczek, Natalia Zych, Elżbieta Taraska, Wiktoria Ryczek, Monika Drąg, Monika Jurczyk.

Zdjęcia >>>

Więcej o zawodach >>>

administrator dnia 20/04/2013
Drukuj
BRD - ponownie najlepsi w powiecie!!!

Drużyna naszej szkoły w składzie: Paulina Ryczek z kl. VI, Mateusz Ryczek z kl. V i Przemysław Lekarczyk z kl. VI ponownie najlepsza w powiecie dąbrowskim w XXXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Nasi uczniowie, wygrywając etap gminny w kategorii szkół podstawowych, zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbyły się 16 kwietnia b.r. w dąbrowskiej Szkole Podstawowej nr 2. W tych zmaganiach wzięło udział 12 trzyosobowych drużyn z terenu powiatu dąbrowskiego – 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjów. Uczestnicy turnieju pisali test ze znajomości przepisów i zasad bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy jak również pokonywali rowerowy tor przeszkód.

administrator dnia 18/04/2013
Gminny etap X Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego

W dniu 12 kwietnia 2013 r. został rozstrzygnięty gminny etap X Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego klas 1 –3.

W konkursie uczestniczyło 17 uczniów klas 1-3 z sześciu szkół z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska. Wśród nich troje przedstawicieli naszej szkoły: Paulina Gadziała, Monika Ryczek i Aleksandra Taraska – wszystkie z klasy III. Z tej trójki, przygotowanej do konkursu przez p. Barbarę Kuta, najlepiej wypadła Monika Ryczek, która zajęła IV miejsce w konkursie. Gratulacje!

Zdjęcia >>>

Więcej o konkursie >>>

administrator dnia 17/04/2013
Drukuj