HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieKonkurs ODBLASKOWA SZKOŁA trwa

Do końca października w naszej szkole trwać będzie realizacja zaplanowanych zadań w związku z uczestniczeniem szkoły w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA. W ubieganiu się o Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo wspomaga nas Powiatowa Komenda Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, w szczególności podinspektor Marek Banaś - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Tym razem 11 października uczniowie szkoły wspólnie z funkcjonariuszem policji mł. asp. Michałem Białkowskim na pobliskim skrzyżowaniu drogi krajowej nr 73 z drogą powiatową w Smęgorzowie przeprowadzili akcję pt. „Kierowco zwolnij! Tu pieszy!”. Celem akcji było zaapelowanie do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu tutejszego przejścia dla pieszych, z którego często korzystają dzieci w drodze do i ze szkoły, osoby starsze idące do pobliskiego kościoła. Z racji jesiennej pory, wcześnie zapadającego zmierzchu, zbliżania się Dnia Wszystkich Świętych, a więc wzmożonego ruchu wokół pobliskiego cmentarza, ta grupa pieszych narażona jest na szczególnie niebezpieczeństwo.

administrator dnia 13/10/2013
Jesienna wycieczka w Pieniny

We wtorek 8 października uczniowie klas IV - VI, wraz z opiekunami: p. Bogusławem Markiem (kierownikiem wycieczki), p. Ireną Golonką, p. Stanisławem Jarmułą, p. Katarzyną Dziekan-Kozioł, p. Czesławą Obarą i p. Bogusławą Serwicką wybrała się na wycieczkę w Pieniny.

Początkowo wydawało się, że z oglądania górskich widoków nic nie wyjdzie, bo wszystko okrywała gęsta mgła, ale gdy dojechaliśmy do Krościenka, mgła zniknęła, a oczom naszym ukazały się Pieniny w całej okazałości i na dodatek w pięknej, kolorowej, jesiennej szacie. Na miejscu spotkaliśmy się z panią przewodniczką.

W doskonałych humorach wyruszyliśmy wraz z nią, żółtym szlakiem na Trzy Korony. Po drodze przystawaliśmy, aby posłuchać ciekawych opowieści, oglądać coraz piękniejsze widoki oraz poznawać florę i faunę Pienin. Pani przewodniczka pouczyła nas jak należy zachowywać się Pienińskim Parku Narodowym.

administrator dnia 11/10/2013
Wycieczka na trzy Korony

Informacje dotyczące wyjazdu na Trzy Korony umieszczone są tutaj >>>

 

 

 

 

administrator dnia 07/10/2013
Drukuj
Odwiedziny u Pani Stefanii Dulembowej

W czwartek 3 października w godzinach popołudniowych, liczną, bo siedemnastoosobową grupą ze Smęgorzowa, odwiedziliśmy w Skarżysku–Kamiennej Panią Stefanię Dulembową. W skład delegacji weszli: dyrektor szkoły – p. Bogusław Marek wraz z nauczycielami i pracownikami, Sołtys p. Ryszard Ciombor oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów. Zostaliśmy tam, jak zwykle, bardzo serdecznie przywitani i ugoszczeni. Miło spędziliśmy czas na rozmowach i wspomnieniach. W spotkaniu brał udział również Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiejks. Jerzy Karbownik oraz Siostra Klarissa – przyjaciółka i opiekunka Pani Stefanii.

Bardzo ucieszył nas fakt, że Pani Stefania, mimo podeszłego wieku, czuje się dobrze, jest aktywna i pełna optymizmu. Ciągle wspomina swoje smęgorzowskie wnuczęta – jak nazywa uczniów naszej szkoły. Czyta i przechowuje korespondencje od nich. Dyrektor szkoły – p. Bogusław Marek, w imieniu wszystkich zaprosił Panią Stefanię do Smęgorzowa na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej – 14 października br. - podczas której odbędzie się, min. ślubowanie pierwszoklasistów. Pani Stefania z radością obiecała, że jak zdrowie pozwoli - na pewno przyjedzie.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 06/10/2013
Drukuj
"Sprzątanie Świata" z odblaskami

Dzień 4 października w naszej szkole był bogatym w wydarzenia. Jak każdego roku o tej porze została przeprowadzona akcja „Sprzątanie Świata”, która od 1994 r. na stałe wpisała się w edukację ekologiczną dzieci. W akcji udział wzięli wszyscy uczniowie. Najmłodsi porządkowali teren wokół szkoły natomiast klasy IV – VI jej okolice czyli miejsca wydłuż drogi smęgorzowskiej, drogi krajowej, wokół kościoła i wiejskiego boiska sportowego. Przed przystąpieniem do akcji wszyscy jej uczestnicy zostali wyposażeni w rękawiczki i worki. Z racji bliskiego sąsiedztwa ruchliwej drogi uczniowie założyli  kamizelki odblaskowe. Szkoła od czterech lat bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”, w związku z tym rokrocznie przeprowadzane są różnorakie działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa naszych dzieci na drodzem.in. poprzez uświadomienie ich i ich rodziców o konieczności noszenia kamizelek lub innych elementów odblaskowych. Wpajane nawyki promują w ten sposób, że obecnie uczniowie bardzo licznie korzystają z kamizelek odblaskowych w drodze do szkoły, do kościoła na nabożeństwo różańcowe oraz z racji innych okazji.

Akcja „Sprzątanie Świata” była udaną, zebrano ok. 30 worków śmieci. W naszej miejscowości zrobiło się jaśniej nie tylko z powodu zrobionych porządków ale również od kamizelek odblaskowych, w których chodzą nasze dzieci.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 06/10/2013
Drukuj
Spotkanie z przedstawicielem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Kolejnym wydarzeniem w naszej szkole związanym z uczestnictwem szkoły w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA było spotkanie uczniów z Panem Jarosławem Sady, egzaminatorem i kierownikiem działu szkolenia Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Panem Sady o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych.

Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VI. W tej części nasz Gość przeprowadził pogadankę na podobne tematy. Mówił o zagrożeniach na drodze i sposobach ich pokonywania, o przepisach dotyczących poruszania się pieszych i rowerzystów oraz o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Ponadto podkreślił, jak ważne jest bycie widocznym na drodze i jaką rolę pełnią elementy odblaskowe noszone przez pieszych i rowerzystów szczególnie teraz jesienią, kiedy wcześnie zapada zmrok. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pod koniec spotkania to one zadawały liczne pytania dotyczące działalności MORD oraz warunków uzyskania prawa jazdy kategorii AM. Gość przekazał na ręce dyrektora szkoły p. Bogusława Marka gadżety w postaci kamizelek, czapeczek i smyczy odblaskowych. Zapewnił o tym, że do szkoły zostaną przekazane elementy odblaskowe w takiej ilości, aby otrzymał je każdy uczeń. W imieniu całej szkoły Panu Jarosławowi Sady podziękował Pan Dyrektor jak również uczniowie przekazując mu skromny bukiet kwiatów

Mamy nadzieję, ze fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości właściwego i bezpiecznego zachowania się naszych uczniów na drodze i pozytywnie wpłynie na ich bezpieczeństwo teraz i w przyszłości.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 06/10/2013
Drukuj
30 WRZEŚNIA - DZIEŃ CHŁOPAKA!

Dziewczynki z klasy piątej pamiętały o swoich kolegach i dziś, tj. 02.10.br. złożyły im spóźnione życzenia z okazji Dnia Chłopaka. Wprawdzie na co dzień bywa różnie, ale dziś były dla nich bardzo miłe. Życzyły im: zdrowia, sukcesów w nauce i sporcie, dużo uśmiechu i wyrozumiałości dla dziewczynek. Zaskoczeniem dla chłopaków były upominki. Otóż, każdy z nich dostał w prezencie smoczek – gryzaczek. Gdy ochłonęli z pierwszego wrażenia, dowiedzieli się, że te gryzaczki mają im przypominać o beztroskim dzieciństwie i… że nadal są jeszcze dziećmi. O tym, że prezent był trafiony, świadczy załączona sesja zdjęciowa.

Ciekawe, czym się chłopcy zrewanżują dziewczynkom z okazji Dnia Kobiet?

Zdjęcia >>>

administrator dnia 04/10/2013
Drukuj
Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe - Mistrzostwa Powiatu

Dnia 01.10.2013 r. w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadzono Mistrzostwa Powiatu w Jesiennych Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych klas: IV, V i VI. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 800 m, a chłopcy 1000 m. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Iwona Bobro, Julia Kowal, Marcin Ryczek, Monika Ryczek z klasy IV, Ciećko Gabriela, Joanna Kowal, Angelika Rozkuszka z klasy V, Rafał Kmieć, Daniel Miotła i Mateusz Ryczek z klasy VI. Troje z nich:

  • Iwona Bobro - kl. IV - II miejsce
  • Gabriela Ciećko - kl. V - IV miejsce
  • Rafał Kmieć - kl. VI - VI miejsce

awansowało do zawodów o mistrzostwo województwa małopolskiego, które odbędą się 09.10.2013 r. w Nowym Targu. Uczniów przygotowywał p. Stanisław Jarmuła. Gratulujemy.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/10/2013
Drukuj
Ognisko klasowe

30 września uczniowie klasy V ostatecznie rozstali się latem 2013 r., a powitali jesień ogniskiem klasowym. Odbyło się ono w godzinach popołudniowych na terenie boiska szkolnego w pięknej scenerii żółknących liści, a zorganizowały je w mistrzowski sposób mamy z Rady Rodziców. Przez chwilę swoją obecnością spotkanie przy ognisku zaszczycił dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała również wychowawczyni klasy.

Uczniowie świetnie spędzali czas, grając w piłkę oraz uczestnicząc w wymyślonych przez siebie zabawach. Mamy zadbały o poczęstunek w formie grillowanych kiełbasek i pieczonych w ognisku ziemniaków. Te wyśmienicie smakowały, a ich zapach unoszący się wokół był wspaniały i na długo niezapomniany.

Dziękujemy naszym Mamom, jesteście wspaniałe!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 02/10/2013
Drukuj