HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Zapisy do klasy I

kalendarz szkolny

e-podręczniki

Dyplomy 2015/2016

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział

PowitaniePoczta walentynkowa

W tym roku trochę wcześniej niż zwykle na szkolnym korytarzu pojawiła się serduszkowa skrzynka. Był to znak, że w naszej szkole zaczęła działać poczta walentynkowa. Koledzy, koleżanki, dobrzy przyjaciele, bliżsi i dalsi znajomi zostali obdarowani czerwonymi serduszkami z pięknymi życzeniami, a czasem nawet z miłosnym wyznaniem. Miłosne listy i liściki roznosił amorek Monika Drąg, cherubinek Monika Borek i aniołek Izabella Szkotak. To święto dostarczyło wszystkim uczniom wiele radości i zabawy. A najbardziej nieśmiali mogli w ten sposób wyrazić swoją sympatię i przyjaźń.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/02/2014
Drukuj
Mała zmiana planu lekcji

Od poniedziałku następuje korekta planu lekcji. Dotyczy to tylko klas V i VI, i tylko poniedziałku i piątku.

plan lekcji >>>

 

 


administrator dnia 22/02/2014
Drukuj
"Tajemniczy ogród" - w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Dnia 20 lutego br. 42 uczniów klas IV – VI wraz z opiekunami: p. Bogusławą Serwicką, p. Czesławą Obarą oraz p. Stanisławem Jarmułą obejrzało teatralną adaptację powieści Frances Hodgson Burnett pt. „Tajemniczy ogród”. Reżyserem spektaklu jest Tomasz Obara, który uwypuklił w nim wątki uniwersalne, takie jak: samotność, choroba, miłość, przyjaźń. Wielu z uczniów po raz pierwszy było w prawdziwym teatrze i z zaciekawieniem oglądało oryginalne efekty wizualne (np. deszcz, zmiany dekoracji), świetlne (błyskawice, mgła) i dźwiękowe (śpiew gila, rozlegający się po całej sali). Wszyscy w ciszy i skupieniu obserwowali akcję, rozgrywającą się na scenie. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, a aktorzy zostali nagrodzeni długimi brawami.

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia teatru „od kuchni”, podczas trwającej ok. godziny lekcji teatralnej, przeprowadzonej przez pracownicę teatru. Opowiedziała nam o tym, jak powstaje spektakl teatralny od pomysłu do realizacji na scenie. Przedstawiła również osoby, które biorą udział w jego powstawaniu. Szczególną uwagę zwróciła na te, które wykonują „mrówczą” pracę poza sceną i są niewidoczne...

administrator dnia 21/02/2014
Zdjęcia klasowe

W czwartek 27 lutego w naszej szkole będą robione zdjęcia klasowe. W ofercie bądą również zdjęcia towarzyskie, legitymacyjne, itp. Pełna oferta wraz z cenami wisi na drzwiach wejściowych do szkoły. Poniżej można zapoznać się z ofertą nie zawierającą cen.

oferta 


administrator dnia 19/02/2014
Drukuj
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Wzorem ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły biorą udziału w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX organizowanego pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Cztery uczennice z klasy 4 zmierzą się z testem, w którym oprócz obszernej wiedzy szkolnej należy wykazać się znajomością lektury „The Wishing Fish” oraz wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. Konkurs nie jest łatwy, jednakże „Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”. N.Hill

administrator dnia 18/02/2014
Drukuj
Nasi Uczniowie, Młodzi Strażacy udowodnili, że są dobrymi pływakami!!!

Dnia 1 lutego 2014 r. ośmioro uczniów naszej szkoły: Iwona Bobro, Joanna Kowal, Julia Kowal, Monika Ryczek, Arkadiusz Kochanek, Daniel Miotła, Marcin Ryczek, Mateusz Ryczek - wzięło udział w „I Pływackim Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych”. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej, Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zawodnicy ze szkół podstawowych i gimnazjów stanęli do rywalizacji o medale i puchary ufundowane przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej – Stanisława Początka.

Dzieci ze szkół podstawowych miały do przepłynięcia 25 metrów w konkurencjach indywidualnych, jak i sztafetach. Gimnazjaliści natomiast pływali dwie długości basenu, tj. 50 metrów.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, czego dowodem jest...

administrator dnia 08/02/2014
Śpiewali kolędy i pastorałki

Dnia 31 stycznia 2014 r. nauczyciele Szkoły Podstawowej nr I w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowali IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów, o czym świadczyła tak znaczna liczba uczestników. Zdolności wokalne, różnorodność instrumentów muzycznych i ciekawe stroje przygotowane przez uczestników śpiewających kolędy i pastorałki były ciekawe dla oka jak też dla ucha.

Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VI.

Wśród uczestników kolędowania w klasach młodszych znalazł się uczeń naszej szkoły Adrian Kaczówka (kl. I), który w stroju pastucha zaśpiewał kolędę ,,Bosy pastuszek” zdobywając wyróżnienie i dyplom.

W kategorii uczniów klas starszych naszą szkołę reprezentowała Julia Kowal (kl. IV). Zaśpiewała i zagrała na dzwoneczkach pastorałkę pt. „Lulaj Go Matko, lulaj” otrzymując III miejsce wraz z dyplomem i nagrodą książkową.

Uczniowie ci zostali przygotowani do konkursu przez p. Barbarę Kutę , która wraz z uczniami i rodzicami składa podziękowania organizatorom tego przedsięwzięcia. Służyło ono rozwijaniu zdolności muzycznych uczniów, inspirowało ich do twórczej pracy oraz dawało możliwość kultywowania tradycji świąt Bożego Narodzenia. Była to także okazja do przypomnienia, że ten stary zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek jest ciągle żywy.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 05/02/2014
Drukuj
I etap eliminacji szkolnych konkursu "MISTRZ ORTOGRAFII" rozstrzygnięty!

W eliminacjach wzięło udział siedemnastu uczniów z klas IV –VI. Przyszło im się zmierzyć z rozległym , nadzianym trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi, testem oraz równie niełatwym dyktandem. Można zauważyć, że uczestnicy konkursu dobrze opanowali pisownię wszelkiego rodzaju wyjątków, natomiast sporo problemów stanowiło dobranie odpowiedniej reguły ortograficznej do wyrazu z trudnością ortograficzną. I nad tym należy jeszcze dużo popracować.

W rywalizacji międzyklasowej – zgodnie z przewidywaniami – I miejsce zajęła klasa szósta, II – klasa piąta i III - klasa czwarta.

W zmaganiach indywidualnych wynik przedstawia się następująco:

 1. Piasecka Patrycja - kl. VI
 2. Ryczek Agnieszka – kl. VI
 3. Zych Joanna – kl. VI
 4. Zych Emilia – kl. V
 5. Ryczek Mateusz – kl. VI
 6. Obrochta Maksymilian – kl. V
 7. Ryczek Monika – kl. IV
 8. Gadziała Paulina – kl. IV
 9. Ciećko Gabriela – kl. V
 10. Drąg Monika – kl. VI

Wymieniona wyżej „dziesiątka” najlepszych z ortografii uczniów zmierzy się po raz drugi w marcu br. Celem będzie wyłonienie spośród nich trzech najlepszych, którzy reprezentować będą naszą szkołę w powiatowym konkursie „MISTRZ ORTOGRAFII 2014”. Zachęcam półfinalistów do solidnej nauki i przyjaźni ze słownikiem ortograficznym, ponieważ przed nami trudne zadanie. Będziemy bronić uzyskanego w roku ubiegłym tytułu indywidualnego (Agnieszka Ryczek) i drużynowego tytułu mistrza ortografii powiatu dąbrowskiego. A konkurencja będzie - jak zwykle – bardzo duża.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję i dziękuję za dodatkową pracę , która na pewno zaowocuje lepszymi wynikami w nauce. Nagrodą będą wysokie oceny z języka polskiego oraz satysfakcja, że są w gronie najlepszych z ortografii w szkole.

Opiekun – B. Serwicka

Zdjęcia >>>

administrator dnia 05/02/2014
Drukuj
Wyjazd najmłodszych uczniów do teatru

Dnia 30 stycznia uczniowie klas I-III wraz z opiekunami: p. Alicją Bańbor, p. Barbarą Kutą i kierownikiem wycieczki – p. Ireną Golonką, uczestniczyli w bardzo wartościowej wycieczce do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Księga lasu” wyreżyserowany przez Tomasza Piaseckiego na podstawie tekstu Wojciecha Graniczewskiego. To teatralno-muzyczna baśń dla najmłodszych podkreślająca potrzebę czułości i troskliwości w kontakcie człowieka z naturą i zwierzętami. Sztuka przenosi widza do prastarego lasu i wnosi wiele pozytywnych wątków na temat właściwego zachowania się w lesie, dbania o środowisko naturalne oraz zwraca uwagę widzów na ważne wartości, którymi powinien kierować się w życiu człowiek, a są nimi: miłość, dobroć i uczciwość. Spektakl wszystkim się podobał, świadczyło o tym skupienie i cisza podczas oglądania. Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Ostatnim akcentem wycieczki był posiłek w McDonald's. Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 05/02/2014
Drukuj
LXIII Zimowy Złaz Turystów "Góra Św. Marcina 2014"

W mroźny i wietrzny czwartek 30 stycznia dwudziestu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Dyrektorem p. Bogusławem Markiem, p. Bogusławą Serwicką oraz p. Stanisławem Jarmułą wzięło udział w LXIII Zimowym Złazie Turystów „Góra Św. Marcina 2014”.

Nasza wędrówka trwająca łącznie 4 godziny rozpoczęła się pod szkołą w Skrzyszowie spotkaniem z przewodnikiem p. Stanisławem Kornasiem (wiceprezesem organizatora złazu - Oddziału Ziemi Tarnowskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego). Pierwszym etapem był przejście przez Las „Kruk”. Usytuowano tu, w miejscu wielokrotnych rozstrzeliwań przez Niemców więźniów i osób cywilnych, pomnik - rzeźbę przedstawiającą umierającego mężczyznę z sentencją: "PRZECHODNIU, POWIEDZ ŚWIATU". Pomnik poświęcony jest pamięci ponad 400 osób rozstrzelanych tu w latach 1939 - 1945, w większości więźniów tarnowskiego gestapo, w tym żołnierzy ZWZ - AK i byłych harcerzy.

Następnym etapem naszego marszu był szczyt Góry Św. Marcina i drewniany kościół z XV wieku. Po wysłuchaniu historii związanych z tym miejscem i przejściu obok...

administrator dnia 05/02/2014
Zabawa choinkowa

„Bawcie się dziś wszyscy, co tu przychodzicie,
w karnawale taniec nam umili życie!”

28 stycznia odbył się w naszej szkole coroczny bal karnawałowy, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. Przybyli w pięknych balowych strojach, a niektórzy nawet się przebrali w kostiumy księżniczek, Zorro lub rycerzy. Do tańca przygrywali, podobnie jak w ubiegłym roku, nasi byli uczniowie – Dawid Garstka i Mateusz Korzec. Dzięki wesołym melodiom i zabawom, które przygotowali, na parkiecie pełno było miłośników tańca i zabawy. Do uczniów dołączyli też nauczyciele i rodzice. W klasach natomiast, troskliwe mamusie przygotowały pyszne smakołyki i napoje. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy, więc apetyt wszystkim dopisywał i wszystko szybko znikało ze stołów. Pyszne kanapki i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Dla wszystkich dzieci był to niezapomniany dzień. Dzień pełen wrażeń i niespodzianek oraz pełnej radości zabawy. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Przed nami czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą od 3 do 14 lutego 2014 r.

Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku :)

Zdjęcia >>>

administrator dnia 31/01/2014
Drukuj
I Międzygminny Konkurs Kolęd

Dnia 23 stycznia 2014 r. w sali kina „Sokół” w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje gminne I Międzygminnego Konkursu Kolęd. Ocena jury odbyła się w następujących kategoriach: wokaliści - w 5 kategoriach wiekowych oraz zespoły - w 3 kategoriach wiekowych. Jednym z uczestników tych eliminacji była uczennica naszej szkoły Julia Kowal, która wystąpiła w kategorii klas III - IV. Zaśpiewała kolędę pt. ,,Lulaj go matko, lulaj" zdobywając I miejsce. Zakwalifikowała się w ten sposób do finału laureatów, który odbył się w niedzielę 26 stycznia. Za udział w obu etapach konkursu otrzymała 2 pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę książkową. Do konkursu przygotowała ją p. Barbara Kuta.

Filmik z finału laureatów >>>

Zdjęcia >>>

Wyniki >>>

administrator dnia 30/01/2014
Drukuj
Szkolny ranking na koniec I półrocza

Na koniec I półrocza ranking korzystania z basenu przedstawia się następująco:

 1. klasa I
 2. klasa II
 3. klasa IV
 4. klasa VI
 5. klasa III
 6. klasa V

Następny wyjazd zaraz po feriach - w poniedziałek 17 lutego.

administrator dnia 29/01/2014
Drukuj
Kodeks Szkoły z klasą 2.0 przyjęty

W dniu 23 stycznia przyjęliśmy do realizacji kodeks Szkoły z klasą 2.0. Oto jego siedem punktów:

 1. Podczas zajęć szkolnych i pozalekcyjnych wykorzystujemy TIK. Ze sprzętu komputerowego korzystają nauczyciele różnych przedmiotów.
 2. Rozsądnie korzystamy z informacji zamieszczonych w Internecie. Korzystamy ze stron polecanych przez osoby dorosłe i bezpiecznych stron edukacyjnych.
 3. Nie kradniemy, podajemy źródła informacji, nie ściągamy żadnych prac, wypracowań i nie podpisujemy ich własnym nazwiskiem.
 4. Za zgodą nauczycieli możemy się z nimi komunikować drogą elektroniczną.
 5. Bez zgody nauczyciela w szkole nie wolno prowadzić rozmów, robić zdjęć, nagrywać filmów ani rejestrować dźwięku żadnym urządzeniem.
 6. Nie podajemy swoich danych w Internecie. Nie zamieszczamy także swoich zdjęć bez zgody rodziców. Nie publikujemy zdjęć innych osób, bez ich zgody. Dostrzegamy zagrożenia wynikające z bycia w Internecie i zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy anonimowi w sieci. Zgłaszamy nauczycielom niebezpieczne sytuacje, które spotkały nas w sieci.
 7. Chętnie pomagamy osobom starszym oraz kolegom i koleżankom w korzystaniu z komputera, telefonu komórkowego, Internetu. Zapoznamy członków swojej rodziny ze szkolną stroną internetową.

Czas na jego realizację!

administrator dnia 27/01/2014
Drukuj
Kangur Matematyczny

Trwają zapisy do międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny. Koszt uczestnictwa 8 zł. W naszej szkole konkurs może się odbywać w trzech kategoriach: "Żaczek" - kl. II, "Maluch" - kl. 3 i 4, "Beniamin" - kl. V i VI.

Każdy uczestnik otrzyma w prezencie breloczek - układankę. Filmik o układance >>>

Nallepsi uczestnicy w naszej szkole otrzymają nagrody.

strona konkursu >>>

administrator dnia 26/01/2014
Drukuj