HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział


plan lekcji

kalendarz szkolny

Szkoła z klasą 2.0

AKADEMIA SZANS

Szkolna Kasa Oszczędności

POLECAMY

Numery alarmowe - film

o programie Baltie

Baltie - konkurs

dziennik elektroniczny

PowitanieODBLASKOWY wieczór

22 października był dla naszej szkoły bardzo „odblaskowym dniem”, a raczej „odblaskowym wieczorem”, bogatym w wydarzenia związane z popularyzowaniem noszenia kamizelek odblaskowych i innych elementów zwiększających widoczność pieszego na drodze.

Od godziny 16 w szkole zrobiło się bardzo jasno, pomimo szybko zapadającego zmierzchu. Prawie wszyscy uczniowie pojawili się w kamizelkach odblaskowych lub w innych, wymyślonych przez siebie kostiumach odblaskowych. Imprezę rozpoczęli uczniowie klasy VI, przedstawiając inscenizację edukacyjną pt. „Z odblaskami bezpieczniej”. W przedstawieniu, wierszem i piosenką, pouczali koleżanki i kolegów jak właściwie i bezpiecznie zachowywać się na drodze. Zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, pokazali skutki wypadków drogowych z udziałem pieszych.

Po przedstawieniu odbył się zapowiedziany wcześniej konkurs wiedzy BRD dla uczniów klas I – III. Było dużo chętnych. Ostatecznie w konkursie wzięło udział 13 uczniów. Większość uczestników wykazała się zaawansowaną wiedzą z dziedziny znajomości przepisów ruchu drogowego. Pierwsze miejsce zajęli: Adrian Kogut z klasy I i Joanna Kozaczka z klasy III. Najlepsi, zostali nagrodzeni przez dyrektora szkoły p. Bogusława Marka słodyczami i książeczkami „Zagadki drogowe”.

Wszyscy uczniowie z ulgą przyjęli wiadomość o rozpoczęciu „odblaskowej dyskoteki”. Do tańca gościnnie przygrywali nasi tegoroczni absolwenci: Dawid Garstka i Mateusz Korzec.

administrator dnia 23/10/2013
Szkolny Różaniec

22 października 2013 r. w dzień wspomnienia Bł. JP II – wielkiego misjonarza świata oraz trwającym tygodniu Misyjnym dzieci klas I-VI naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyły w najpiękniejszej modlitwie różańcowej w Kościele Parafialnym w Smęgorzowie.

Uczennice kl. VI odczytały rozważanie tajemnic, wszystkie dzieci śpiewały po każdej z nich pieśń pt. „Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię…”. Modliliśmy się wspólnie za misjonarzy pracujących na poszczególnych kontynentach świata. Z samej Polski obecnie jest ich przeszło 2000. Na koniec oddaliśmy się w opiekę Matki Bożej Różańcowej. Zdjęcia będą miłym przypomnieniem pragnienia Matki Bożej.

Dziękujemy p. Mariuszowi, który pomógł dzieciom uczestniczyć we wspólnym różańcu ponieważ wieczorem była przeprowadzona akcja Odblaskowa Szkoła i uczniowie nie mogliby wspólnie się modlić.

oprac. J. Kozłowska

Zdjęcia >>>

administrator dnia 22/10/2013
Drukuj
Szkolny Dzień Papieski

W październiku 2013r. przeżyliśmy w naszej szkole dni związane z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Był to: 13. Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II Papież Dialogu” oraz 35-rocznicę wyboru Karola Wojtyły na 263. papieża świata, który wybrał sobie imiona Jan Paweł II.

Ks. Bogdan Lebryk przygotował dzieci na katechezach aby mogły zrozumieć: „Co to znaczy Papież Dialogu?” a część artystyczną, atrybuty, wystawkę i dekoracje opracowała i przygotowała p. Jadwiga Kozłowska.

Na część artystyczną złożyły się wiersze, pieśni, wspomnienia różnych ludzi nt. Jana Pawła II. W samą postać Ojca św. wcielił się Mateusz Ryczek, uczeń klasy VI, który wspominał ludzi, miejsca i wydarzenia, które pozwalały mu wzrastać duchowo. Liczne zdjęcia, publikacje JP II oraz różnych ludzi z całego świata pomogły chociaż trochę przybliżyć Wielkiego Polaka uczniom klas najmłodszych i starszych. Wspólnie śpiewana „Barka” pozwoliła wszystkim wejść w atmosferę tych chwil, które przypominały czasy, gdy Ojciec Święty Jan Paweł II był wśród nas.

Na zakończenie wspólnie odmówiliśmy modlitwę w intencji błogosławionego Jana Pawła II. Liść palmy podarowany przez Ks. Proboszcza na dekorację odzwierciedlał wielkie zwycięstwo ducha naszego Papieża, który już za kilka miesięcy będzie ogłoszony Świętym.

Na koniec Dyrektor p. Bogusław Marek podziękował za przygotowanie części artystycznej.

opr. Jadwiga Kozłowska

Zdjęcia >>>

administrator dnia 19/10/2013
Drukuj
ODBLASKOWA wizyta w przedszkolu

W związku z kontynuacją działań dotyczących uczestniczenia naszej szkoły w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA, uczniowie klasy VI pod opieką p. A. Kaczówki i p. Cz. Obary odwiedzili Przedszkole w Smęgorzowie. Do tych odwiedzin przygotowywali się przez kilka tygodni na lekcjach wychowania komunikacyjnego.

Przybyłych ciepło powitała p. dyrektor Halina Kowal i p. wych. Dorota Mikos.

Uczniowie przedstawili inscenizację, w której wierszem i piosenką pouczali młodszych przyjaciół jak właściwie zachowywać się na drodze, aby być na niej bezpiecznym i nie ulec wypadkowi drogowemu. Pokazali jakie mogą być jego skutki. Ponadto zachęcali do noszenia światełek odblaskowych, ucząc sympatyczną publiczność kilku rymowanek o odblaskach oraz pokazując nową kolekcję „mody odblaskowej”. Dzieci z zaciekawieniem i uwagą obserwowały występy starszych kolegów, posłusznie wykonywały ich polecenia.

Każdy maluch został obdarowany własnoręcznie wykonanymi elementami odblaskowymi w kształcie serduszek, kwiatków lub ulubionych zwierzątek. Dodatkowym prezentem były książeczki z zagadkami drogowymi. W rewanżu goście otrzymali brawa, podziękowania i wysłuchali pięknie zaśpiewanej piosenki.

Wizyta nie tylko podobała się maluchom ale i uczniom szkoły, którzy czuli się tu swojsko, przecież tak niedawno chodzili do tego przedszkola. Panie wychowawczynie z trudem rozpoznawały swoich dawnych podopiecznych. Z rozrzewnieniem wspominały chwile, kiedy obecne tu dziewczęta i chłopcy byli malutkimi dziećmi. Tak szybko wyrośli. Potrzeba było kilku zachęceń opiekujących się Pań, aby powrócili do szkoły.

Zdjęcia >>>

administrator dnia 18/10/2013
Drukuj
Poniedziałkowa wycieczka do Krakowa

Plan wycieczki do Krakowa w najbliższy poniedziałek:

  • obiad w McDonald's obok Rynku

Telefon do opiekunów: 532 718 888

administrator dnia 18/10/2013
Drukuj
Pomagaliśmy pobić rekord

W środę 16 października przypadał Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca zorganizowany po raz pierwszy z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia (NZK). Z tej okazji Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chciała pobić rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. Pomysł akcji jest odzewem na skierowany do szkół program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”, w ramach którego w ubiegłym roku szkolnym zostali przeszkoleni najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

Odpowiadając na apel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy my też przystąpiliśmy do akcji! Dokładnie o godzinie 12 na sali gimnastycznej rozpoczęło się bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W akcji uczestniczyło 40 uczniów z klasy II, III i IV pod opieką p. Alicji Bańbor, p. Ireny Golonki i p. Anny Kaczówki. Nad całością czuwał p. dyrektor Bogusław Marek. Uczniowie w przeciągu 30 minut wykonywali na fantomach resuscytacje oddechowo-krążeniową (dwa wdechy do płuc i 30 uciśnięć klatki piersiowej). Dzieci coraz sprawniej radzą sobie ze sposobami udzielania pierwszej pomocy i utrwalają zasady jej udzielania. Pomimo zmęczenia zaangażowanie małych ratowników było ogromne. Na zakończenie akcji pan dyrektor zachęcał uczniów do tego, aby nigdy nie przechodzili obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy.

Zdjęcia >>>
Filmik 1 >>>
Filmik 2 >>>

administrator dnia 17/10/2013
Drukuj
Sztafetowe Biegi Przełajowe - Mistrzostwa Powiatu

16 października 2013 r. na stadionie MLKS „Dąbrovia” zostały przeprowadzone gminne i powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe dla uczniów szkół podstawowych. 

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyły drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Wystąpiły one w składach: dziewczętaIwona Bobro, Julia Kowal, Monika Ryczek, Gabriela Ciećko, Joanna Kowal, Angelika Rozkuszka, Monika Borek, Kozaczka Gabriela i Monika Drąg oraz chłopcy – Ciećko Jacek, Kmieć Paweł, Ryczek Marcin, Bartłomiej Garstka, Kozaczka Tomasz, Kupiec Piotr, Kmieć Rafał, Miotła Daniel i Mateusz Ryczek. Drużyny przygotował p. Stanisław Jarmuła. Gratulacje!

Zdjęcia >>>

administrator dnia 17/10/2013
Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie Pierwszoklasistów

„Nauczanie powinno polegać na tym, żeby to, co się ma do zaoferowania uczniom,
postrzegali oni jako drogocenny dar,
a nie jako przykry obowiązek”

/Albert Einstein/

14 października uczniowie, nauczyciele i rodzice obchodzili podwójne święto: Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie Pierwszoklasistów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Stanisław Początek oraz Sołtys Smęgorzowa p. Ryszard Ciombor. Spotkanie odbyło się w pięknie na tą okoliczność udekorowanej sali.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, Dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, powitał wszystkich serdecznie i przybliżył historię tego święta. Złożył również życzenia wszystkim pracownikom, zatrudnionym w naszej szkole. Następnie wręczył nauczycielom i pracownikom obsługi Nagrody Dyrektora.

Stwierdził, że wysoko ocenia pracę wszystkich. Wymienił też niektóre ważniejsze osiągnięcia szkoły, które miały miejsce w ubiegłym roku szkolnym.

Natomiast Burmistrz - Pan Stanisław Początek pogratulował nagrodzonym pracownikom i złożył wszystkim serdeczne życzenia. Miłym akcentem było wręczenie Nagrody Burmistrza Dyrektorowi naszej szkoły p. Bogusławowi Markowi.

administrator dnia 15/10/2013
Konkurs ODBLASKOWA SZKOŁA trwa

Do końca października w naszej szkole trwać będzie realizacja zaplanowanych zadań w związku z uczestniczeniem szkoły w konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA. W ubieganiu się o Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo wspomaga nas Powiatowa Komenda Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, w szczególności podinspektor Marek Banaś - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Tym razem 11 października uczniowie szkoły wspólnie z funkcjonariuszem policji mł. asp. Michałem Białkowskim na pobliskim skrzyżowaniu drogi krajowej nr 73 z drogą powiatową w Smęgorzowie przeprowadzili akcję pt. „Kierowco zwolnij! Tu pieszy!”. Celem akcji było zaapelowanie do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu tutejszego przejścia dla pieszych, z którego często korzystają dzieci w drodze do i ze szkoły, osoby starsze idące do pobliskiego kościoła. Z racji jesiennej pory, wcześnie zapadającego zmierzchu, zbliżania się Dnia Wszystkich Świętych, a więc wzmożonego ruchu wokół pobliskiego cmentarza, ta grupa pieszych narażona jest na szczególnie niebezpieczeństwo.

administrator dnia 13/10/2013