Szlachetna Paczka w naszej szkole!

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Szlachetnej Paczki. W ramach tej akcji udzielana jest pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wybraliśmy wspaniałą rodzinę, która naprawdę zasługuje na naszą pomoc!

Nasza szkoła wybrała rodzinę Pan Lucjana (51 l.), który samotnie wychowuje 5 dzieci: Marcina (21 l.), Piotra (17 l.), Anię (8 l.), Maksymiliana (6 l.) i Dominika (4 l.). Rodzina wcześniej funkcjonowała w społeczeństwie. Pan Lucjan pracował jako pracownik fizyczny. Małżonka zajmowała się wychowaniem dzieci. Sytuacja uległa zmianie, gdy żona zachorowała na nowotwór. Przegrała walkę z nim 3 lata temu. Pan Lucjan musiał odejść z pracy i zająć się dziećmi i opieką nad ciężko chorym synem. Dominik cierpi na nieuleczalną chorobę Niemanna Picka. Dużo czasu spędza w szpitalu. Pan Lucjan cały czas dzieli pomiędzy wizytami w szpitalu i obowiązkami rodzicielskimi w domu. Pozostałe dzieci uczą się i rozwijają swoje pasje. Pan Lucjan jest bardzo dumny ze swoich dzieci. Są bardzo zdolne, Marcin studiuje fizykę i uczy się w szkole organistycznej, chce zostać organistą. Piotr jest bardzo zdolnym uczniem. Ania lubi śpiewać. Maksymilian z kolei uczy się grać na fortepianie i bardzo lubi kolorować. Najważniejszymi potrzebami rodziny jest odzież zimowa dla dzieci, ponieważ z obecnie używanych dzieci już wyrosły. Zapas środków czystości oraz żywność pozwoli zaoszczędzić fundusze na wydatki związane z leczeniem najmłodszego dziecka.

W jaki sposób możemy pomóc? 

W dniach od 22.11 do 07.12.2017 r. można przynosić do szkoły poniższe artykuły do p. K. Dziekan-Kozioł lub p. J. Bociek.

Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, ryż, dżem

Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon

Odzież: Ania przejściowe dresy (rozmiar 140). Maksymilian przejściowe dresy (rozmiar 120). Piotr przejściowe spodnie (rozmiar 180, w pasie 80). Marcin przejściowe spodnie (rozmiar 180, w pasie 80)

Obuwie: Ania zimowe kozaki rozmiar 33. Maksymilian zimowe trzewiki rozmiar 32.

Materiały szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik.

Specjalne upominki: dla Ani i Maksymiliana naklejanki i kolorowanki (Ania uwielbia Elzę ;))

Potrzeby, które nie są rzeczami: dofinansowanie czesnego do szkoły organistycznej dla syna. 800 zł na czesne do Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej.

Razem zmienimy losy rodziny w potrzebie! Pamiętajmy, że nic tak pozytywnie nie nastraja jak pomoc innym! Przygotowane przez nas upominki mogą sprawić, że rodzina poczuje się naprawdę wyjątkowo i dostanie sygnał “Jesteście dla nas ważni”.

 Gotowi? No to POMAGAMY!!!

 

https://youtu.be/LQHxYg1kYHQ