Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych

25 października w naszej Szkole odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych, zrealizowany w ramach projektu „Razem dla Niepodległej”. Celem tego wydarzenia była popularyzacja utworów muzycznych związanych z historią naszego kraju, a także krzewienie tradycji i postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

W przeglądzie wzięli udział uczniowie klas I-VIII. Mieliśmy przyjemność obejrzeć występy solowe, duety oraz wykonania zespołowe. Każdy śpiewany utwór był ściśle związany z tematyką patriotyczną i niepodległościową. Uczestnicy zaprezentowali pieśni takie jak: „Płynie Wisła, płynie”, „Serce w plecaku”, „Jedzie ułan na kasztance”, „Niepodległość”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Mury”, „Piechota”, „Dziewczyna z granatem” i inne.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do swoich występów. Zadbali nie tylko o przepiękne prezentacje wybranych przez siebie utworów, ale również o stosowny strój i dodatkowe rekwizyty, które podkreślały charakter śpiewanych pieśni. Po zakończonych występach, każdy z uczestników otrzymał z rąk Pana Dyrektora pamiątkowy dyplom. Zwieńczeniem przeglądu było wspólne odśpiewanie pieśni „Przybyli ułani pod okienko”, w które włączyli się wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele.

Uczniom, którzy wzięli udział w przeglądzie, serdecznie dziękujemy i gratulujemy godnej naśladowania postawy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli, wychowawców i rodziców, którzy pomogli dzieciom i młodzieży w przygotowaniu się do występów. Z pewnością tego rodzaju wydarzenia zachęcą młodych ludzi do działania na rzecz naszego największego wspólnego dobra – Polski.

Równocześnie przypominamy, że finał projektu „Razem dla Niepodległej” odbędzie się 6 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej.