„To był najlepszy DZIEŃ DZIECKA…!”

Takimi słowami podsumowali uczniowie naszej szkoły imprezę, którą przygotowali im w tym roku Nauczyciele oraz Rodzice. Jak zwykle pomocą służyli: Rada Rodziców, Klub „Czarni Smęgorzów” oraz Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów.

Najpierw wszyscy zgromadzili się na apelu, podczas którego p. Dyrektor złożył wszystkim uczniom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Od tej chwili rozpoczęły się zabawy, konkursy i gry na wszystkich możliwych salach i boiskach.

Rozpoczęliśmy maratonem tańca, w którym wzięli udział uczniowie z wszystkich klas. Na holu, uczniowie klas I – III, pod pieką wychowawczyń, brali udział w konkursach, grach oraz wyścigach. Na boiskach wszyscy chętni sportowcy rozgrywali towarzyskie mecze, którym sędziowali p. Stanisław Jarmuła i p. Daniel Bator. Równocześnie, na podwórku trawiastym, wychowawczynie z klas IV-VI organizowały zawody i konkursy sprawnościowe. Przez cały czas ekipa dziewcząt, pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyny Dziekan–Kozioł, malowała buzie zarówno starszym, jak i młodszym uczniom. Wszyscy wyglądali bardzo wesoło i kolorowo. W budynku szkolnym odbył się konkurs na najpiękniejszą fryzurę, w którym swoje talenty zaprezentowały przyszłe fryzjerki. Modelki cierpliwie czekały na końcowy efekt, który był oszałamiający. W sali klasy V przez cały czas trwała akcja pod tajemniczą nazwą „Wymianka”. Jej organizatorkami były panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, które w ramach realizacji zadania publicznego „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego” pt. „Stare, a jak nowe! – Dajemy drugie życie, a zarazem chronimy nasze środowisko” – zorganizowały wymianę różnych używanych rzeczy, tj. odzieży, zabawek oraz książek. Wzięli w niej udział zarówno uczniowie, jak i rodzice.

Na podwórzu szkolnym troskliwe mamusie ustawiły potężny ruszt, na którym opiekały smakowite kiełbaski. Ich zapach przyciągał wszystkich, nawet okoliczne koty!

Było dużo zabawy, radości i śmiechu do samego południa. Zdrowo, wesoło i bezpiecznie upłynął ten dzień w szkole.

Za całość imprezy odpowiedzialne były panie: Alicja Bańbor, Katarzyna Dziekan-Kozioł, Anna Kaczówka, a gry i zabawy prowadzili wszyscy nauczyciele.