„Stare, zużyte? – Będzie nowe i modne!”

Nadszedł czas realizacji drugiego punktu zadania publicznego, które członkinie Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów realizują pod hasłem: „Stare, a jak nowe! Dajemy drugie życie, a zarazem chronimy nasze środowisko”. Wcześniej odbyło się kilka akcji pod hasłem: „Wyrosłeś z ciuszka? – Podaj go dalej!”. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Wiele prawie nowych ubrań trafiło do nowych właścicieli, a w kieszeni zostały oszczędności.

Obecne działania mają na celu odnowienie i pozyskanie na nowo starych mebli. Dzięki fachowej pomocy lokalnego artysty – malarza i rzeźbiarza pana Romana Kuca – panie z SKWS przez kilka kolejnych spotkań dokonują renowacji starych sprzętów i przedmiotów. Spotkania odbywać się będą w Domu Ludowym w Smęgorzowie, w następujących terminach:

  • 8 lipca 2016 r.
  • 22 lipca 2016 r.
  • 5 sierpnia 2016 r.
  • 20 sierpnia 2016 r.

Spotkania będą zawsze o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej nauki, pracy i zabawy.

Najpierw przeprowadzimy zbiórkę starych mebli (szafki łazienkowe, wieszaki, stojaki, regały, itp.) i odnowimy je metodą decoupage. Zbierzemy od mieszkańców stare naczynia gliniane (dzbanki, donice misy), metalowe (konewki, garnki, dzbanki), plastikowe, itp. i dokonamy ich reinkarnacji. Wykorzystamy również starą, zużytą odzież, z której, po wycięciu dobrych jeszcze elementów, będziemy tworzyć nowe i piękne narzuty, pokrowce na meble, obrusy, itp.

Satysfakcja z zajęć gwarantowana. Spodziewamy się uzyskać wspaniałe efekty artystyczne, ale przede wszystkim odczujemy radość z akcji, która ma na celu ochronę naszego środowiska!