I miejsce w IV Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

W Dąbrowskim Domu Kultury odbył się coroczny dwuetapowy konkurs kolęd i pastorałek, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Jego celem jest popularyzacja kolęd i pastorałek związanych z okresem Bożego Narodzenia oraz stwarzanie okazji do rozwijania u uczniów zdolności wokalnych i muzycznych. Konkurs podzielony został na występy w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-II, klasy III-IV, klasy V-VI oraz gimnazja. W każdej z tych kategorii prezentowali się soliści i zespoły.

Pierwszy etap – eliminacje gminne – odbył się 4 stycznia. Naszą szkołę reprezentowała Emilia Kowal z klasy IV, która w stroju Eskimoski zaśpiewała pastorałkę pt. „Całą noc padał śnieg”. Za wykonanie tej świątecznej piosenki otrzymała I miejsce, co pozwoliło jej na zakwalifikowanie się do międzygminnego finału tego konkursu, który odbył się w niedzielę 8 stycznia 2017 r. Tym razem także wyśpiewała I miejsce rywalizując nie tylko z laureatami z Gminy Dąbrowa Tarnowska ale także z Gminy Radgoszcz. Do domu wróciła z dyplomami, pucharem oraz z piękną nagrodą rzeczową w postaci książki.

Dyrekcja szkoły, opiekun, rodzice wraz z Emilką dziękują dyrekcji, obsłudze Dąbrowskiego Domu Kultury oraz jury za zaproszenie i za bardzo dobrą organizację tego konkursu.

Przed Emilką jeszcze dwa konkursy kolęd organizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej i przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Życzymy jej dalszych sukcesów.

Więcej o konkursie:

<<< eliminacje gminne >>>

<<< finał >>>