Radosny dzień z Panią Stefanią Dulembową

28 lutego br., po dłuższej przerwie spowodowanej niedyspozycją zdrowotną, odwiedziła naszą społeczność szkolną Pani Stefania Dulembowa. Mimo podeszłego wieku (94 l.), nasza szkolna Babcia przyjeżdża do nas, kiedy tylko może. Spotkania z uczniami naszej szkoły dostarczają Jej wielu wzruszeń i radości. I wzajemnie – nasi uczniowie cieszą się z odwiedzin Pani Stefanii i pamiętają, że to dzięki Niej mamy piękną salę gimnastyczną, z której korzystają nie tylko oni, ale również młodzież starsza i dorośli.

Gdy wszyscy zebrali się na holu, Dyrektor szkoły, p. Bogusław Marek bardzo serdecznie przywitał Panią Stefanię Dulembową oraz towarzyszące Jej osoby. Przypomniał wszystkim dzieciom, kim dla nas jest i krótko opowiedział, co działo się w szkole od ostatniej wizyty. Pani Stefania była gościem na uroczystości nadania naszej szkole imienia i sztandaru w październiku ubiegłego roku. Pan Dyrektor, korzystając z tak wyjątkowej okazji, przedstawił wszystkim naszych laureatów Powiatowego Konkursu Czytelniczego. Są to: Joanna Kozaczka – klasa VI (I miejsce), Angelika Kowal – klasa III (II miejsce) oraz Patrycja Taraska – klasa III (wyróżnienie). Po brawach dla najlepszych, uczniowie klas I–III przedstawili naszemu Gościowi krótki program artystyczny, który składał się z piosenek o babci. Następnie przyszła pora na wręczanie Babci Stefanii własnoręcznie wykonanych laurek i prezentów oraz rozmowy, życzenia i uściski, które sprawiają Jej dużo radości i dostarczają wielu wzruszeń. Pani Dulembowa powiedziała, że dzięki tym spotkaniom czuje się zdrowsza i młodsza. Nie zapomniała również o słodkim upominku. Podczas, gdy nasi Goście rozmawiali przy herbatce z pracownikami szkoły, wszyscy uczniowie zajadali pyszne pączki, przywiezione ze Skarżyska-Kamiennej.