Spotkanie wigilijne

To był naprawdę wyjątkowy dzień w naszej szkole! O godzinie dziewiątej wszystkie klasy zasiadły do uroczystej “wieczerzy” wigilijnej. Po przeczytaniu fragmentu Pisma Świętego, złożyliśmy sobie życzenia, zjedliśmy wspaniały barszczyk oraz pyszności przygotowane przez rodziców i panią Teresę Rygielską. Wspólne kolędowanie trwało krótko, ponieważ kilka minut po dziesiątej spotkaliśmy się w holu, żeby obejrzeć świąteczne przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV.

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Bogusław Marek, który przywitał licznie przybyłych na naszą uroczystość gości. Był z nami między innymi Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor Domu Kultury pan Paweł Chojnowski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Jadwiga Kusior, Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów pani Bogusława Bator, emerytowane nauczycielki – panie Bogusława Serwicka oraz Czesława Obara, ksiądz proboszcz Bogdan Więcek i ksiądz Józef Włodarczyk, Szkolna Rada Rodziców z przewodniczącą panią Elżbietą Ryczek i wielu rodziców. Po złożeniu życzeń przez pana dyrektora, rozpoczęło się przedstawienie.

Nie były to zwyczajne jasełka, inscenizacja opowiadała o współczesnym podejściu ludzi do świąt. Młodzi aktorzy przypomnieli nam, że Boże Narodzenie to nie tylko porządki, zakupy, prezenty, ale najważniejsze jest, żebyśmy nie zapomnieli przyjąć narodzonego Dzieciątka do naszych serc. Abyśmy w całym świątecznym zabieganiu nie zgubili prawdziwego „ducha” tych magicznych świąt.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Teresie Rygielskiej, Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tego wigilijnego spotkania, bez Was nie byłoby ono tak uroczyste i rodzinne.