To był drugi konkurs kolęd

Miesiące grudzień i styczeń są pięknym i wyjątkowym czasem w całym roku – czasem kolędowania. 18 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Gminnym Festiwalu Kolęd. Organizator tej imprezy to Dąbrowski Dom Kultury. Był to półfinał Międzygminnego Festiwalu Kolęd, w którym wystąpiło 13 uczniów z klas I–IV. W tej kategorii I miejsce zdobył uczeń naszej  szkoły – Marcin Gadziała. W kategorii klas V i VI wystąpiło 7 solistów, wśród których na III miejscu znalazła się Emilia Kowal. Jedną z sześciu solistek w kategorii klas VII i gimnazjów była Klaudia Bork, która pięknie zaśpiewała pastorałkę „Pierwsza gwiazda”.

Cała impreza prowadzona była przez dyrektora Dąbrowskiego Domu Kultury – Pawła Chojnowskiego. Trzyosobowe jury oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, czystość i poprawność wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Do finału, który odbędzie się w dniu 28.01.2018 r. zakwalifikowali się uczniowie wyróżniający się talentem wokalnym – Marcin Gadziała i Emilia Kowal.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym konkursie i za bardzo dobrą jego organizację.