„Melodie świata” – wędrówka z muzyką przez świat

Dnia 10 kwietnia w naszej szkole odbył się koncert edukacyjny „Melodie Świata” – jeden z elementów projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowanego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego Marszałka Województwa Małopolskiego.

Duet Joanny i Pawła Łukasików (pianino i altówka) w cudowną muzyczną podróż po świecie zabrał uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych w Smęgorzowie i Gruszowie Wielkim, a wśród słuchaczy nie zabrakło Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. Do wspólnej wyprawy zaprosili Jadwiga Kusior – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej i Paweł Chojnowski – Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury.

Wspólnie z muzyką wędrowaliśmy przez Irlandię, Niemcy, Austrię, Francję i Norwegię oraz Argentynę. Podróż była przepełniona ciekawymi anegdotami i legendami, co znakomicie wprowadzało słuchaczy w klimat i treść prezentowanych utworów. Pan Paweł zdradził uczniom z jakiego materiału robi się prawdziwą altówkę a także jak na niej się gra.

Koncert dostarczył młodym melomanom wiele wspaniałych wrażeń. Długie gromkie brawa na koniec występu były dowodem, że wszystkim się bardzo podobał 🙂

Pani Joanna Błażej-Łukasik (fortepian) – jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu. Pochodzi z rodziny muzyków, naukę gry rozpoczęła w wieku 5 lat. W swym dorobku posiada nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej a także unikatowe nagrania CD z muzyką mało znanych kompozytorów polskich .Od wielu lat współpracuje także z wieloma znakomitymi polskimi i zagranicznymi artystami.

Pan Paweł Łukasik (altówka) – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie altówki. Od czasu studiów koncertuje w wielu znakomitych ośrodkach kulturalnych w Polsce i Europie. W swym dorobku posiada nagrania radiowe a także CD z twórczością mało znanych kompozytorów polskich. Oprócz działalności koncertowej zajmuje się także lutnictwem – gra na wykonanym przez siebie instrumencie.

<<< więcej informacji – strona Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej >>>