„Bezpieczne ferie 2019” – spotkanie ze strażakiem

Ferie zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym dnia 11.01.2019 roku naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. kpt. Daniel Misiaszek.

Celem wizyty było poruszenie tematyki związanej z zagrożeniami i niebezpieczeństwami podczas ferii zimowych, które niebawem rozpoczną się w naszym województwie. Pan strażak apelował o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócił szczególną uwagę na bezpieczne zachowania podczas pobytu nad zamarzniętymi akwenami. Przypomniał elementarne zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zasady powiadamiania służb ratunkowych, omówił i przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się również jakim zagrożeniem jest tlenek węgla potocznie zwany czadem oraz w jaki sposób zapobiegać zatruciom czadem – „cichym zabójcą”.

Serdecznie dziękujemy panu strażakowi st. kpt.. Danielowi za udzielenie cennych wskazówek i rad dotyczących ostrożności i rozwagi podczas nadchodzących ferii zimowych a wszystkim uczniom życzymy BEZPIECZNYCH I RADOSNYCH FERII!!!!