Konkurs recytatorski „Dobrocią zwyciężaj świat”

26.04.2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim odbyła się siódma  edycja konkursu recytatorskiego inspirowanego życiem i działalnością patrona tej szkoły. W przeglądzie wzięli udział uczniowie siedmiu szkół z naszej gminy. Każda prezentacja była oceniana w kilku aspektach. Komisja brała pod uwagę dobór wiersza, interpretację utworu, a także ogólny wyraz artystyczny.

„Dobrocią zwyciężaj świat” to hasło tegorocznego turnieju, które miało być inspiracją dla młodych recytatorów. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów- Szymon Kogut z klasy II oraz Angelika Garstka z klasy V. Nasi przedstawiciele spisali się znakomicie! Angelika zdobyła I miejsce, natomiast Szymon wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!