Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

Jak co roku dyrekcja DDK zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który jak zawsze cieszy się dużą popularnością wśród uczniów kl. I-III. W konkursie wzięło udział ponad 20 uczniów, wśród których z naszej szkoły znaleźli się uczniowie klasy III Weronika Kowal i Marcin Gadziała.

Weronika recytowała wiersze Hanny Niewiadomskiej „Balon niejadek” oraz Juliana Tuwima „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”. Marcin powiedział wiersz Wandy Chotomskiej „Ballada o kogucie” i Ludwika Jerzego Kerna „Żyrafa u fotografa”.

Do konkursu przygotowywał się także Kacper Gawęda, który z powodów zdrowotnych nie wziął w nim udziału. Publiczność oklaskiwała uczestników gromkimi brawami za dobór pięknych wierszy i za barwne ich zaprezentowanie.

Wśród zwycięzców znalazł się Marcin Gadziała. Za zdobycie I miejsca otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody. Pięknie też zaprezentowała się Weronika Kowal.

Gratulujemy zdobytego miejsca!