Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów 2019 – nasz udział w Bajkowym Korowodzie

Czy w szkole może być jak w bajce? Oczywiście! Przekonali się o tym nasi uczniowie.

W niedzielę 2 czerwca uczniowie naszej szkoły, wyjechali do Europejskiej Stolicy Bajki – Pacanowa. Do Koziego Grodu licznie przybyli goście z całego kraju i z zagranicy na 17. już Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej. To niecodzienne wydarzenie było nie tylko kultywowaniem tradycji związanych z patronem naszej szkoły, ale przede wszystkim fantastyczną zabawą. W czasie imprezy uczestniczyliśmy w bajkowym korowodzie pod nazwą „Załoga Kornela”. Nie da się ukryć, że „Załoga Kornela” była jedną z najliczniejszych grup festiwalowych. Można w niej było spotkać Kopciuszka, Alladyna, Pippi Langstrumpf, Małą Mi, Wesołego Chłopaka, który uatrakcyjniał nasz występ chodząc na prawdziwych szczudłach. Uroczystość 17. Gali rozpoczęła się Mszą świętą w Bazylice. Następnie nasza załoga w kolorowych kapeluszach, lśniących płaszczach i fantazyjnych sukniach przemaszerowała w bajkowym korowodzie.

Nieco wcześniej, z inicjatywy pani dyrektor Centrum Bajki Karoliny Kępczyk, w widowiskowy sposób nadano imię Koziołka pobliskiemu rondu. Dookoła stały wyprężone na drutach główki kapusty, pomiędzy nimi powiewały zielone balony. Organizatorzy Festiwalu przygotowali dla dzieci wiele atrakcji: setki stoisk promujących warsztaty twórcze, naukowe, artystyczne, do tego cyrk i teatry uliczne. Tak w Pacanowie obchodzono 86. urodziny Koziołka Matołka – gospodarza słynnego miasta.

Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i zadeklarowały swój udział w przyszłym roku.

Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za pomoc, zaangażowanie, a także obecność. Bez Was zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia nie miałoby szans powodzenia.

Filmiki z Bajkowego Korowodu znajdują się na naszym kanale YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC6IwYigeNy1WwY4fvkB2GaQ/videos?view=0&sort=dd&shelf_id=1