„Poszukiwania 2019”

10.10.2019 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”. Była to już XII edycja tego konkursu organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowała grupa utalentowanych recytatorów w składzie: Izabela Chmura z klasy VII, Angelika Garstka z klasy VI, Weronika Ryczek z klasy VI oraz Marcin Gadziała z klasy IV. Nasi uczestnicy zajęli w konkursie bardzo wysokie lokaty!

W kategorii artystycznej recytacja – szkoła podstawowa (klasy IV- VI) Marcin Gadziała zdobył I miejsce, a Angelika Garstka wyróżnienie. W kategorii artystycznej recytacja – klasy VII- VIII przyznano tylko jedną Nagrodę – otrzymała ją Izabela Chmura.

Marcin Gadziała oraz Izabela Chmura zostali zakwalifikowani przez jury do udziału w międzypowiatowym finale, który odbędzie się 25.10.2019 roku w Centrum Kultury w Żabnie.

Trzymamy kciuki!