Dzień Babci i Dziadka oraz spotkanie opłatkowe dla Seniorów

22 stycznia w naszej szkole miała miejsce uroczystość środowiskowa: Dzień Babci i Dziadka połączony z Opłatkiem dla Seniorów. Inicjatorem spotkania była Rada Sołecka Smęgorzowa oraz nasza szkoła.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski, Sekretarz Gminy Dąbrowa Tarnowska p. Stanisław Ryczek, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego i jednocześnie Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Dąbrowa Tarnowska p. Marta Chrabąszcz, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury p. Paweł Chojnowski, Radna Rady Miejskiej p. Bogusława Serwicka, Proboszcz Parafii Smęgorzów ks. Bogdan Więcek i ks. Józef Włodarczyk

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Bogusław Marek i Sołtys Smęgorzowa, którzy przywitali wszystkich ciepłymi słowami i złożyli seniorom życzenia z okazji ich święta. W swym wystąpieniu podkreślili, że tak jak dawniej, tak i dziś babcie i dziadkowie są niezastąpieni, gotowi poświęcić swój czas, troskę, cierpliwość, serce ukochanym wnuczętom.

Okolicznościowe przemówienia, w których najważniejszym akcentem były życzenia wygłosili Burmistrz p. Krzysztof Kaczmarski, Sekretarz Gminy p. Stanisław Ryczek, Przewodnicząca Rady Powiatu p. Marta Chrabąszcz.

Po serdecznych powitaniach i życzeniach zaproszeni goście wzięli udział w części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas I, II, III i VI pod kierunkiem wychowawczyń: p. Alicji Bańbor, p. Justyny Bociek, p. Ireny Golonki i p. Barbary Kuty. W czasie występów dzieci widać było łzy wzruszenia na twarzach babć i dziadków, którzy nagrodzili swoje wnuki gromkimi brawami. Część artystyczna zakończyła się odśpiewaniem życzeń i wręczeniem Babciom i Dziadkom drobnych upominków i laurek wykonanych samodzielnie przez ich wnuczęta, poprzez które chciały wyrazić wdzięczność i podziękować za obecność w ich życiu oraz za to, że je kochają i wspierają.

Po części artystycznej na gości czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez panie z Rady Sołeckiej, którym pomagały mamy z Rady Szkoły.

Wieczór obfitował w wiele atrakcji. Nasi seniorzy i zaproszeni goście miło spędzili czas. Było to wspaniałe popołudnie, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni, że udało się stworzyć tak sympatyczne spotkanie.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.