Nasze dziewczęta Mistrzyniami Powiatu!

Miniony tydzień był związany z emocjami towarzyszącymi powiatowym rozgrywkom w koszykówkę na hali sportowej w SP w Oleśnie.

12 lutego zmierzyły się dziewczęta z VII i VIII klas z pięciu szkół z powiatu dąbrowskiego. Zwyciężyły uczennice SP w Gręboszowie, natomiast drużyna ze SP w Smęgorzowie zajęła V miejsce.

13 lutego zawody rozgrywali chłopcy z tej samej kategorii wiekowej. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn. Po minimalnej przegranej w półfinale z późniejszymi zwycięzcami turnieju – SP z Olesna, nasza drużyna przegrała mecz o III miejsce z SP w Nieczajnej Górnej.

17 lutego do zawodów przystąpiła ekipa chłopców z klas V i VI. Po wyjściu z grupy ulegli w półfinale, a następnie przegrali w meczu o III miejsce, zajmując ostatecznie czwartą lokatę, podobnie jak starsi koledzy ze szkoły.

19 lutego odbył się turniej dziewcząt. Nasza drużyna po bardzo zaciętych meczach z Olesnem (17:15 po dwóch dogrywkach), SP-2 w DT (14:10) i Borkami (18:12) miała na koncie 3 zwycięstwa i ostatecznie zajęła I miejsce! Puchar, dyplom dla drużyny oraz złote medale dla każdej zawodniczki wręczał Starosta Powiatu, Pan Lesław Wieczorek.

Skład zwycięskiej drużyny:

Magdalena Ryczek, Weronika Ryczek, Gabriela Ryczek, Aleksandra Lekarczyk, Angelika Kowal, Patrycja Taraska, Wiktoria Pyzik, Katarzyna Kogut, Paulina Wątroba, Julia Garstka, Dominika Szkotak, Aleksandra Zych.

Gratulacje!!