Wielki Finał Turnieju Warcabowego w kl. I

Warcaby to najpopularniejsza wśród dzieci i młodzieży edukacyjna gra planszowa. Uczy cierpliwości, koncentracji i skupienia uwagi, rozwija umiejętność logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii.

Propozycja nauki gry w warcaby spotkała się z dużym zainteresowaniem u wszystkich uczniów klasy I. Z zaangażowaniem uczestniczyli w cotygodniowych zajęciach poznając zasady gry i doskonaląc je podczas rozgrywek.

W II semestrze rozpoczęły się rozgrywki w ramach Klasowego Turnieju Warcabowego. Uczniowie przez cały miesiąc grali na punkty w systemie „każdy z każdym”, a następnie odbywał się finał miesiąca. W czerwcu odbył się Wielki Finał Klasowego Turnieju Warcabowego.

Do rozgrywek przystąpili najlepsi z najlepszych, czyli uczniowie, którzy znaleźli się na podium w finale miesiąca. Po zaciętej rywalizacji ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – Zuzanna Turkiewicz
  • II miejsce – Daria Rzeźnik
  • III miejsce – Sandra Zbierzkowska

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Pan Dyrektor pogratulował wszystkim uczestnikom turnieju i życzył sukcesów w kolejnych latach.