Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W dniu 25 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, uczniowie klas 1-7 spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych o godz. 9. Uroczysta akademia wieńcząca rok szkolny 2020/2021 rozpoczęła się w holu szkolnym o godzinie 10. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 7 i 8 oraz nauczyciele i rodzice ósmoklasistów. Szczególnym gościem była wychowawczyni naszych ósmoklasistów w pierwszych latach nauki – p. Barbara Kuta.

Oficjalna część pożegnania klas ósmych rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu narodowego, powitania zebranych gości i przemówienia p. dyrektora Bogusława Marka.

Specjalne słowa Dyrektor skierował do p. Agnieszki Rustowicz, którą w podziękowaniu za lata spędzone w naszej szkole uhonorował Nagrodą Dyrektora Szkoły.

W dalszej części spotkania odbyło się uroczyste przekazania sztandaru uczniom klas siódmych zgodnie z ceremoniałem szkoły. Wyjątkowym momentem było wręczenie nagród oraz świadectw ukończenia szkoły podstawowej uczniom klasy 8. Na końcu zostały wręczone dwie statuetki Najlepszej Absolwentce Szkoły Karolinie Ryczek za najwyższą średnią – od Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i od Dyrektora Szkoły, a rodzice Karoliny otrzymali List Gratulacyjny.

Następnie do absolwentów zwróciła się p. Katarzyna Dziekan-Kozioł – wychowawczyni klasy ósmej, która przekazała prezenty – kubki dla Super Absolwentów i Super Absolwentek oraz przekazała życzenia:

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć to potrafisz tego dokonać”. Marzcie i zdobywajcie świat, dokonujcie rzeczy niemożliwych.

Kolejnym punktem programu było obejrzenie prezentacji przedstawiającej fotografie naszych absolwentów z całego okresu szkolnego. Przypomniała ona minione chwile i wzbudziła miłe wzruszenia. Aby troszkę osuszyć łzy i przywołać miłe wspomnienia uczniowie klasy VII przygotowali zabawny występ podsumowujący cudowne chwile w szkole naszych absolwentów. Po przedstawieniu prowadząca Angelika Garstka zaprosiła wszystkich do obejrzenia filmiku – podziękowań przygotowanych przez klasę 8. W ten sposób uczniowie klasy 8 chcieli wyrazili swoje podziękowania dyrekcji, wychowawcom, całemu gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie.

<<< filmik >>>