Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w roku 2001. W naszej szkole uczniowie klas II–VII również przystąpili do obchodów tego święta. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie wybrali się w podróż do kilku zakątków świata, podróż podczas której nauczyli się jak podróżować i nikogo nie urazić, nie narazić się na śmieszność lub uniknąć tarapatów. Zapoznali się z przewodnikiem kulturowo-obyczajowym po najpopularniejszych turystycznych kierunkach. Uczniowie młodszych klas poznali ciekawostki językowe, układali domino – flagi, idiomy z wyrazem język, sprawdzili wiedzę w quizie językowym, poznali podstawowe zwroty w różnych językach. Mogli również spróbować 'połamać sobie język’ czytając łamańce językowe. Europejski Dzień Języków pokazał, że nauka języków to doskonała rozrywka, a zdobywanie wiedzy na temat kultury innych narodów to fascynująca przygoda.

Zakończeniem obchodów Europejskiego Dnia Języków będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Przypominamy wszystkim niezdecydowanym, że konkurs przebiega w dwóch kategoriach:

  • Klasy 1-4; „Flagi i symbole” – wykonanie dowolną techniką plastyczną pracy ilustrującej wybrane flagi i symbole europejskie (budynki, miejsca, itp).
  • Klasy 6-7; „Idiomy i przysłowia” – zilustrować dowolną techniką plastyczną wybrany przez siebie idiom lub przysłowie europejskie.

Podpisane imieniem i nazwiskiem prace można jeszcze składać do piątku 08.10.2021 u p. Katarzyny Dziekan-Kozioł.