Laur Melpomeny

1 grudnia 2021 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się XI Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny”. Organizatorami konkursu byli: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Dąbrowski Dom Kultury oraz Urząd Gminy w Radgoszczy. Nasza szkoła podczas przeglądu zaprezentowała aż trzy spektakle!

Swoimi aktorskimi umiejętnościami pochwalili się uczniowie klasy II – zespół „Coolturka”, który pod czujnym okiem pani Alicji Bańbor przygotował spektakl „Smerfy w szkole”.

„Ekipa magicznego Karpia” razem z wychowawczynią – panią Anną Krawczyk zaprezentowała niezwykle ciekawą wersję „Brzydkiego kaczątka”.

Uczniowie klasy VIII oraz V, czyli znany już w naszej szkole zespół teatralny „Brak słów” zmierzył się z wyjątkowym zadaniem. Nasi aktorzy wystąpili tym razem w roli animatorów niezwykłych lalek – przedmiotów codziennego użytku, w które udało im się tchnąć życie. Reżyserkami tego spektaklu były panie Alicja Bańbor i Justyna Bociek.

Jury doceniło nasze starania i wszyscy nasi reprezentanci stanęli na podium!

  • I miejsce i „Złoty Laur Melpomeny” zdobył zespół „Brak słów”
  • II miejsce i „Srebrny Laur Melpomeny” otrzymał zespół „Coolturka”
  • III miejsce i „Brązowy Laur Melpomeny” – zespół „Ekipa Magicznego Karpia”

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania naszych spektakli – przede wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, bez Was nie osiągnęlibyśmy tak wspaniałych efektów.

Zapraszamy do oglądnięcia:

<<< Brzydkie Kaczątko >>>