„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

W dniu 5 kwietnia społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia przypadającego 7 kwietnia. Stosując się do zasad Piramidy Zdrowia postawiliśmy tego dnia w naszej szkole na ruch oraz owoce i warzywa. W ramach akcji pod hasłem „Żyj smacznie i zdrowo” uczniowie każdej klasy przygotowali zdrowe drugie śniadanie. Propozycji uczniów na drugie śniadanie było mnóstwo począwszy od sałatek warzywnych, past rybnych i jajecznych, tostów po sałatki, szaszłyki i gofry owocowe oraz pyszne soki własnoręcznie robione. Na stołach było bardzo kolorowo. Z owoców powstały fantazyjne jeżyki, misie i raczki proszące się, aby je szybko zjeść.

Następnie impreza z sal lekcyjnych przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się rozgrywki międzyklasowe w piłce nożnej poprzedzone wspólną rozgrzewką. Jednak nikt nie był przegrany, najważniejsza była wspólna, dobra zabawa grających i kibicujących uczniów.

Ten dzień w szkole bardzo szybko nam minął, ponieważ był inny niż zwykle. Myślę, że będziemy go długo pamiętać.

W ramach Światowego Dnia Zdrowia podjęliśmy jeszcze inne działania między innymi odbyły się w klasach pogadanki na temat zdrowego stylu życia, piramidy pokarmowej oraz szeroko pojętej profilaktyki. Pani pielęgniarka przeprowadziła szereg badan profilaktycznych: badanie ostrości wzroku, pomiar wagi i wzroku, obliczanie wskaźnika BMI oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Uczniowie klasy VI na lekcjach języka angielskiego przygotowali lapbooki, w których znalazły się wiadomości i słownictwo dotyczące zdrowia. Powtórzyli i utrwalili słownictwo związane z urazami, a także utrwalili zwroty dotyczące udzielania rad, pytanie o zdrowie i samopoczucie.

Na holu szkolnym stanęła dekoracja nawiązująca do Światowego Dnia Zdrowia. Znalazły się na niej przepisy zdrowych posiłków, piramida pokarmowa, zasady zdrowego stylu życia oraz wiele informacji związanych ze zdrowym stylem życia.