6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie…

Na zewnątrz aura raczej jesienna, śniegu brak, ale świąteczny klimat zagościł na dobre w murach naszej szkoły. A wszystko to za sprawą niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja, który zgodnie z tradycją w dniu 6 grudnia w asyście Śnieżynek odwiedził uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych przedszkolaków. Dotarł on do nas z workiem pełnym prezentów, co wszyscy przyjęli bardzo entuzjastycznie. Zanim jednak Mikołaj przystąpił do rozdawania upominków, wysłuchał specjalnie przygotowanych dla niego wierszy i okolicznościowych piosenek. Wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany przez wszystkich moment – rozdawanie prezentów. Było dużo radości!

Wizyta Św. Mikołaja przypomniała mam o tym, jak ważna jest wzajemna życzliwość i jaką radość niesie obdarowywanie innych drobnymi prezentami, dobrym słowem i uśmiechem.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli spełnić w tym dniu marzenia naszych uczniów – pani Bogusławie Serwickiej, Firmie Transtal, Stowarzyszeniu Kobiet Wsi Smęgorzów, LKS „Czarni” Smęgorzów. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Św. Mikołaja i mamy nadzieję, że za rok znów odwiedzi naszą szkołę i wszystkich uczniów.