Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

„Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, tylko radością, pamięcią i słowem”

23 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Po Mszy Świętej zgromadziliśmy się wszyscy w szkole, gdzie uczestniczyliśmy w akademii kończącej bieżący rok szkolny. Uroczystość zaczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Po powitaniu zgromadzonych gości, głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Kaczocha. W swoim przemówieniu podziękowała organowi prowadzącemu i Panu Burmistrzowi za zaufanie i życzliwość w pierwszym roku pracy w naszej szkole. Pani Sołtys za to, że zawsze może na nią liczyć. Panu Bogusławowi Markowi za okazaną pomoc w pierwszym roku dyrektorowania. Rodzicom za współpracę, zrozumienie i zaangażowanie w życie szkoły. Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom Szkoły za włożony trud, życzliwość i troskę w kształceniu właściwych postaw naszej młodzieży. W dalszej kolejności pogratulowała wszystkim uczniom promocji do następnej klasy. Na koniec zwróciła się do absolwentów życząc im wytrwałości w dążeniu do celu. Następnie obecny na uroczystości Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pan Stanisław Ryczek podziękował za trud, jaki podjęli nauczyciele i uczniowie w mijającym roku szkolnym oraz pogratulował osiągniętych wyników. W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały również dyplomy za wzorową frekwencję oraz statuetka za najlepsze wyniki w nauce w szkole Karolinie Krawczyk. Zastępca Burmistrza pan Stanisław Ryczek wręczył również statuetkę ufundowaną przez Burmistrza dla najlepszego absolwenta Julii Kędzior.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Pytki. Akademia była skierowana do tegorocznych absolwentów. Na scenie pojawiła się Królowa Szkoły, która pragnęła ósmoklasistom podarować na koniec szkoły podstawowej jakiś dar. Pomóc w podjęciu decyzji miały jej pojawiające się duchy opiekuńcze szkoły: Fitness, Enter, Wiedzy i Kultury, Dobroci oraz Ekolog. Ostatecznie Królowa nie wybrała jednego daru tylko poprosiła duchy o przekazanie absolwentom miłości do tego, co same najbardziej kochają. W dalszej części uroczystości siódmoklasiści złożyli życzenia starszym kolegom i wręczyli symboliczne upominki.

Następnie głos oddano absolwentom, którzy podziękowali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcy za otrzymaną wiedzę, opiekę i wychowanie oraz pracownikom szkoły.

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanego wypoczynku wakacyjnego.

Wspomnieć jeszcze należy, że podczas akademii rozpętała się burza, która spowodowała brak prądu w szkole. Pomimo niedziałającego sprzętu nagłaśniającego aktorzy wystąpili, choć to nie był taki występ ,jaki chcieliby żeby był. Za odwagę i determinację bardzo im dziękujemy.

Wszystkim życzymy udanych wakacji.