X Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”

13 marca 2024 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się X Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”. Organizatorem przeglądu jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej. Nasi uczniowie licznie reprezentowali szkołę w tegorocznym konkursie.

W kategorii klas III-V swój utwór zaprezentował zespół „Prosto z nieba” w składzie:

klasa II – Emilia Bator, Anna Nawój, Aleksandra Warias, Kamila Wąsowicz,
klasa III – Nikola Zych, Zuzanna Kotlarz, Maja Chmura-Gwiazda, Zuzanna Cholewa, Oliwia Gawęda, Julia Polak,
klasa IV – Sandra Zbierzkowska, Zuzanna Turkiewicz,
klasa V – Maria Chmura, Emilia Noga, Izabela Łucek, Lena Kowal, Karolina Krawczyk, Martyna Tabor,
gitara – ks. Bogdan Więcek.

Na scenie wystąpił również duet A&M (Aleksandra Kogut i Maria Chmura) oraz solistki: Karolina Krawczyk i Emilia Noga z klasy V. Uczestniczki konkursu do występu przygotowywali: ks. Bogdan Więcek, p. Justyna Bociek, p. Anna Krawczyk, p. Irena Golonka.

Z ogromną radością informujemy, że jury postanowiło wyróżnić naszych uczestników: 

III miejsce w kategorii zespoły VI-VIII zdobył duet A&M – Aleksandra Kogut i Maria Chmura, natomiast dziewczyny z zespołu „Prosto z nieba” otrzymały wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

Licznie przybyli uczestnicy w swoich muzycznych występach pokazali jak radośnie można wielbić Pana Boga i Jego miłość do każdego z nas. Jak stwierdził św. Augustyn poprzez śpiew człowiek podwójnie się modli i chwali Pana. Wysoki poziom występów, roześmiane twarze uczestników i atmosfera radości ze spotkania z pewnością na długo zostaną zapamiętane.