Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

26 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzacja znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych:
– grupa I- uczniowie szkół podstawowych klasy I-IV
– grupa II – uczniowie szkół podstawowych klasy V-VIII
Naszą szkołę reprezentowali – Filip Siewierski i Wojciech Noga (kl. IV) oraz Julia Pyzik (kl. VII).

Tradycyjnie w pierwszym etapie uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą pożarniczą, rozwiązując test składający się z 30 pytań. Osoby z największą ilością punktów zmierzyły się w drugim etapie, w części ustanej.

Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom z zakresu wiedzy pożarniczej, zajmując członowe miejsca:
– Wojciech Noga – I miejsce (grupa I)
– Julia Pyzik – I miejsce (grupa II)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Julii i Wojtkowi życzymy sukcesów w kolejnym, już powiatowym, etapie. POWODZENIA! 😊