Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

„Mierz wysoko, pokonuj przeszkody, zdobywaj góry. Świat należy do Ciebie”

21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Po Mszy Świętej zgromadziliśmy się w szkole. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Po powitaniu zgromadzonych gości, głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Kaczocha. W swoim przemówieniu podziękowała uczniom za pracowity rok, pełen niespodzianek, przedsięwzięć, wyzwań oraz konkursów. To właśnie nasi uczniowie, pod kierunkiem Pani Justyny Bociek, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, zajęli I miejsce w konkursie promującym zdrową żywność i wygrali 25 tysięcy złotych na wyposażenie kuchni. Następnie Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę, zaangażowanie i budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za życzliwość, wszelkie inicjatywy i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom promocji do następnej klasy. Absolwentom życzyła wytrwałości w dążeniu do celu. Koniec roku szkolnego to także czas pożegnań z nauczycielami. W tym dniu nasza społeczność szkolna żegnała z łezką w oku Księdza Proboszcza – Bogdana Więcka oraz Panią Psycholog – Barbarę Kijowską.

Obecny na uroczystości Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pan Stanisław Ryczek podziękował za trud, jaki podjęli nauczyciele i uczniowie w mijającym roku szkolnym oraz pogratulował osiągniętych wyników. Następnie wręczył statuetkę ufundowaną przez Burmistrza dla najlepszego absolwenta, którą otrzymał Marcin Gadziała.

W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczanie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały również dyplomy za wzorową frekwencję oraz statuetki za najlepsze wyniki w nauce w szkole Karolinie Krawczyk oraz Wiktorii Warias. Specjalną nagrodę Przewodniczącej Rady Powiatu Pani Marty Chrabąszcz dla przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego otrzymał Kacper Gawęda.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VII. W sposób humorystyczny pożegnali obecnych absolwentów przepowiadając im przyszłość z magicznego lusterka o nazwie „Lustromix”. W dalszej części uczniowie złożyli życzenia i wręczyli symboliczne upominki dla absolwentów. Następnie głos oddano uczniom klasy VIII, którzy podziękowali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcy za otrzymaną wiedzę, opiekę i wychowanie oraz pracownikom szkoły.

Na zakończenie uczniowie klasy III pod kierunkiem rodziców przygotowali niespodziankę dla wychowawczyni klasy III – Pani Ireny Golonki. Dzieci zadedykowały i zaśpiewały piosenkę dla Pani Ireny, doceniając jej serce włożone w edukację i wychowanie.

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.