XIII Gminny Konkurs Ortograficzny

Galeria
Galeria

Dnia 12.04.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XIII Gminny Konkurs Ortograficzny, którego organizatorem były panie: Renata Klimek, Lucyna Wróbel i Małgorzata Gawlik. W konkursie tym wzięło udział 17 uczestników z sześciu szkół – z Gruszowa Wielkiego, Żelazówki, Laskówki Chorąskiej, dąbrowskich SP-1 i SP-2 oraz Smęgorzowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Izabela Chmura, Amelia Dynak i Adrian Kogut. Do konkursu przygotowała ich wychowawczyni – p. Barbara Kuta. Konkurs polegał na pisaniu dyktanda, w którym przeważały wyrazy z -h i -ch. Komisja konkursowa składała się z nauczycieli opiekunów. Wyniki przedstawiały się następująco:

  • I miejsce – SP w Żelazówce
  • II miejsce – SP-2 w Dąbrowie Tarnowskiej
  • III miejsce – SP-2 w Dąbrowie Tarnowskiej
  • IV miejsce – SP-1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Zwycięzcom gratulujemy. Będą oni reprezentowali naszą gminę w Międzypowiatowym Konkursie  Ortograficznym. Mimo, iż nasi uczniowie nie stanęli na podium, to jednak dobrze poradzili sobie z występującymi w dyktandzie trudnościami i mieli okazję zwiększyć swoją czujność ortograficzną. Konkurs był trudny. Przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy za jego organizację.

Dodaj komentarz