W rocznicę KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA…

Galeria

„Opowiedz nam, moja Ojczyzno
jak matka dzieciom ciekawym
o latach znaczonych blizną
o wiekach chwały i sławy.”

29 kwietnia byliśmy uczestnikami szkolnej uroczystości z okazji 225. rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrał dyrektor szkoły p. Bogusław Marek, który powitał wszystkich i objaśnił cel spotkania. Przytoczył również wybrane hasła z tekstu Konstytucji, aby uczniowie lepiej zrozumieli znaczenie tego najważniejszego dla wszystkich Polaków dokumentu.

Następnie głos zabrali uczniowie klas VI, V i III, którzy pod kierunkiem p. Katarzyny Dziekan-Kozioł przedstawili inscenizację, w formie debaty, na temat ważności i znaczenia dla każdego Polaka ustanowionej 3 maja Konstytucji. Występujący starali się przekonać nas, że „Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”. W swoim programie rozważali trzy najważniejsze w historii Polski słowa, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Wszyscy zebrani z uwagą wysłuchali i obejrzeli piękne wiersze, inscenizację oraz pieśni patriotyczne. Wszystkim udzielił się nastrój zadumy, ale i radości, że mieszkamy w wolnym, niepodległym i pięknym kraju.