Wycieczka kl. III do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

Dzień 22 czerwca był przez trzecioklasistów bardzo oczekiwany, ponieważ zaplanowaliśmy w tym terminie wycieczkę do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Pogoda nam dopisała, dobre humory też. Kiedy dotarliśmy na miejsce czekał już na nas przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o tym wyjątkowym i jedynym w Polsce muzeum. Znajduje się tutaj największy, liczący się na świecie zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty z XIX i XX wieku oraz pamiątki drogownictwa. Placówka ta utrzymywana jest i objęta opieką przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się skansen maszyn drogowych, gdzie znajduje się ponad 80 eksponatów. Po zakończeniu zwiedzania skorzystaliśmy z możliwości zrobienia grilla, który przygotowali nam rodzice z Rady Klasowej –  p. Agnieszka Ryczek, p. Grażyna Motyl oraz p. Anna Kowal.

Potem dzieci oglądały trzy filmy edukacyjne dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Na zakończenie zwiedzania, wszyscy otrzymali pamiątkowe foldery i książkę pod tytułem „Zagadki drogowe”. Uczniowie podziękowali za miłe przyjęcie wręczając panu przewodnikowi skromny upominek.

Po około trzech godzinach dzieci wróciły do szkoły, gdzie czekali już na nich rodzice. Wszyscy podsumowali ten wyjazd jako udany.