Nasze misie, miśki, misiaczki

aimg_9134Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902 roku w Nowym Jorku. To właśnie wtedy podczas polowania prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta Teddy i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Z okazji swojego święta miękkie, puchate, małe, duże i takie z łatką Pluszowe Misie przybyły ze swoimi właścicielami do naszej szkoły. Radości i uśmiechu było wiele, gdyż każdy mógł się pochwalić swoją ukochaną i niezwykłą zabawką. Tradycyjnie misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy na przerwach.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”69″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz