W Smęgorzowie zapachniało piernikami!

aimg_20161203_104555Jest coś niezwykłego w tradycji wypiekania pierników. W czym tkwi ta magia? Czy to aromat zamorskich przypraw korzennych, czy smak, czy sposób przygotowywania? Jedno jest faktem – wspólne wypiekanie pierników zbliża do siebie ludzi i daje dużo frajdy dorosłym i dzieciom. Przekonali się o tym uczestnicy spotkania w Filii Biblioteki w Smęgorzowie.

Dnia 3 grudnia czytelnicy uczestniczyli w kolejnych warsztatach kulinarnych pod kierunkiem pani Teresy Rygielskiej. To właśnie tego dnia biblioteka zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników.

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z tradycją wypieku piernika, a następnie same przygotowały ciasto do wypieku. Ponad 18 osób wałkowało, wycinało fantazyjne kształty, piekło i ozdabiało świąteczne ciasteczka.

Pieczenie pierniczków sprawiło wszystkim wielką radość a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty pieczenia świątecznych pierniczków wszystkim bardzo się podobały.

Równocześnie, skorzystaliśmy z okazji i upiekliśmy inne ciasteczka o bardzo ciekawej nazwie „dziecięcy uśmiech”. Kiedy czekaliśmy na ich upieczenie częstowaliśmy się pysznymi frytkami.

Dzieci, dziękując pani Teresie za ciekawe zajęcia, już zaprosiły Ją na następne „kulinarne rewolucje”. Uczestnicy podziękowali również paniom Agnieszce Chmurze i Katarzynie Kaczówce, które z wielkim zapałem pomagały młodym adeptom sztuki kulinarnej.

Dodaj komentarz