„JESU CRISTOPA SUTIMPIM”

Dnia 26 grudnia 2016 r. podczas Mszy Świętej w naszym parafialnym Kościele Ks. Proboszcz Bogdan Więcek rozesłał Kolędników Misyjnych na teren naszej parafii aby dzieci zaniosły domom błogosławieństwo, przypomniały, że Chrystus narodził się dla wszystkich ludzi na całym świecie a wielu jeszcze o Nim nie słyszało a Jezus jest sensem naszego życia oraz aby zebrać ofiary na realizację 20 projektów w krajach misyjnych. Podczas Mszy Św. dzieci przygotowały liturgię oraz dary ofiarne: modlitewnik, serce, zegar oraz chleb i wino. Na zakończenie Mszy Św. zrobiły sobie wspólne zdjęcie,

„Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską ziemię” – tak brzmiało hasło Kolędy Misyjnej w diecezji tarnowskiej w 25 rocznicę wysłania pierwszych misjonarzy do Peru.

„JESU CRISTOPA SUTIMPIM” – hasło zostało wzięte z języka keczua, którym posługują się Indianie peruwiańscy co znaczy „W Imię Chrystusa.”

Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Dzieci przygotowywały się od listopada: wykonywały skarbonki w kształcie studni, bo taki był projekt pomocy, następnie gwiazdy, stroje oraz scenkę.

27 grudnia 2016 r. wyruszyło 7 grup dzieci z opiekunami. Odwiedzali domy zostawiając pamiątkę dla domowników oraz składali życzenie i dziękowali za ofiary:

„Za przyjęcie i ofiarę pięknie dziękujemy

By Wam Jezus błogosławił modlić się będziemy.

Tą pamiątką małą od nas dziś przypominamy

Że każdy ochrzczony, także jest posłany.”

Dziękujemy za ochotne zaangażowanie 35 dzieci naszej szkoły i parafii, 12 opiekunom (Paulinie Gadziała, Weronice i Wiktorii Ryczek, Natalii Miotła, p. Mirosławowi Chmurze, Monice Ryczek, Marcelinie Dynak, p. Grażynie Motyl, Rafałowi Kmieciowi, Julii Kowal, Kamilowi i Karolowi Korcom) 7 grup, za zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas kolędowania, a rodzicom za pomoc w podwożeniu grup.

Mieszkańcom za życzliwość, poczęstunki i hojne datki.

Dzieci zebrały kwotę 3421 zł, która została przekazana na rzecz Funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.