Dzień Babci i Dziadka oraz spotkanie opłatkowe dla seniorów

We wtorek 24 stycznia w naszej szkole miała miejsce piękna uroczystość środowiskowa: Dzień Babci i Dziadka połączony z Opłatkiem dla seniorów. Inicjatorem spotkania była Rada Sołecka Wsi, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej oraz nasza szkoła. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Zastępca Burmistrza Stanisław Ryczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat, Dyrektor naszej szkoły Bogusław Marek, Proboszcz Parafii Smęgorzów ks. Bogdan Więcek oraz Urszula Lizak i Ewa Ząbkowska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej.

Okolicznościowe przemówienia, w których najważniejszym akcentem były życzenia na nowy rok wygłosili: Sołtys Ryszard Ciombor, Burmistrz Krzysztof Kaczmarski Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat i Radna Bogusława Serwicka. Z kolei przedstawicielki MOPSiWR przedstawiły obecnym działania dąbrowskiego ośrodka pomocy społecznej i zakres dostępnych świadczeń dla seniorów. Po serdecznych powitaniach i życzeniach zaproszeni goście wzięli udział w części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas I- III pod kierunkiem wychowawczyń: p. Alicji Bańbor, p. Ireny Golonki i p. Barbary Kuty. W czasie występów dzieci widać było łzy wzruszenia na twarzach babć i dziadków, którzy nagrodzili swoje wnuki gromkimi brawami. Część artystyczna zakończyła się odśpiewaniem życzeń i wręczeniem gościom oraz Babciom i Dziadkom drobnych upominków i laurek wykonanych samodzielnie przez ich wnuczęta, poprzez które chciały wyrazić wdzięczność i podziękować za obecność w ich życiu oraz za to, że je kochają i wspierają.

Po części artystycznej na gości czekał smaczny poczęstunek przygotowany panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, którym pomagały mamy z Rady Rodziców.

Następnie zaprezentowali się zwycięzcy Szkolnego Konkursu Kolęd i zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania.

Wieczór obfitował w wiele atrakcji. Nasi seniorzy i zaproszeni goście miło spędzili czas. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni, że wspólnie udało się stworzyć tak sympatyczne spotkanie.