„Randka w ciemno z książką, czyli nie oceniaj książki po okładce”

Nie oceniaj książki po okładce – powiedzenie znane każdemu ale jednak w większości przypadków to właśnie okładka przyciąga naszą uwagę jako pierwsza i sprawia że chcemy sięgnąć po książkę i choćby przeczytać zamieszczony na niej opis. Okazuje się jednak, że nie trzeba zachęcającej grafiki ani znajomości fabuły, by książki rozchodził się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Randka w ciemno z książką – pod takim hasłem 14 lutego w Dzień Świętego Walentego smęgorzowskie biblioteki – Filia Biblioteki Publicznej wspólnie z biblioteką szkolną zorganizowały akcję czytelniczą. Na czym ona polegała?

Postawiliśmy na zagadkę, na tajemnicę, niespodziankę – wszak to Randka w ciemno, na której wszystko mogło się zdarzyć… Nasze kandydatki na randkę KSIĄŻKI zawinięte były w papier, przewiązane czerwoną kokardą, a na wierzchu widniał cytat z treści tejże książki. Czytelnicy dokonywali więc wyboru kierując się tylko cytatem zaczerpniętym z książek. Chętnych do wypożyczenia było wielu.

Każdy miał szansę wybrać swoją tajemniczą paczkę i zabrać ją do domu, by sprawdzić, która książka uwiodła go od pierwszego akapitu a potem razem z bohaterami wylosowanej powieści spędzić niezapomniane chwile, … albo stwierdzić, że to jednak nie to i spróbować kolejny raz.

Akcja wzbudziła wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”97″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz