Pieczenie ciastek w klasie I

29 marca 2017 w klasie pierwszej odbyła się lekcja z zajęć technicznych. Zaproszeni na nią zostali dyrektor szkoły Bogusław Marek oraz pani Teresa Rygielska.

Na początku uczniowie zostali poinformowani o tym, że cały ten dzień będzie poświęcony pieczeniu i dekorowaniu ciasteczek świątecznych co wiąże się z tematem „Zapraszamy gości”.

Wprowadzeniem w tematykę świąteczną była piosenka „Święta, święta biją dzwony” a po jej zaśpiewaniu odbyła się rozmowa na temat wyglądu stołu wielkanocnego i najważniejszych symboli Świąt Wielkanocnych. Następnie dzieci wymieniały źródła, w których można znaleźć przepisy do gotowania i pieczenia. Była też możliwość oglądnięcia książek kucharskich „Kuchnia polska” oraz niedawno wydanego zbioru regionalnych przepisów pod tytułem „Kulinarne wędrówki po Małopolsce”, w którym wiceprezes Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów pani Teresa Rygielska, będąca równocześnie babcią jednej z uczennic naszej klasy a także pracownikiem szkoły, opublikowała przepis na regionalną potrawę o nazwie „Rzodkie zimnioki”. Obok zamieszczonego przepisu w tej książce znajduje się także fotografia słynnego polskiego kucharza pana Roberta Makłowicza, który podczas spotkania w Dąbrowskim Domu Kultury degustował naszą regionalną potrawę.

Po przerwie wszyscy mieli okazję spróbować ciastek wcześniej przygotowanych przez panią Teresę Rygielską. Takie właśnie ciastka w dalszej części lekcji dzieci wykonywały, a po upieczeniu dekorowali lukrem, polewą czekoladową, bakaliami i kolorowymi cukierkami. Na zakończenie goście pan Dyrektor Bogusław Marek, pani Teresa Chmura, która pomagała nam w pieczeniu ciastek oraz pani Agnieszka Chmura, zostali obdarowani ciasteczkami.

Dziękujemy gościom za udział w lekcji oraz uczniom klasy pierwszej za wytrwałą pracę.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”112″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz