XIII Powiatowy Turniej Wiedzy BRD dla klas I-III

31 maja br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał XIII Powiatowego Turnieju Wiedzy BRD dla klas I-III „Wzorowo i bezpiecznie”. Do turnieju zakwalifikowało się jedenaście trzyosobowych drużyn z następujących gmin: Olesno, Mędrzechów, Gręboszów, Szczucin i Dąbrowa Tarnowska. Drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach.

W pierwszym etapie uczestnicy pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugi etap polegał na bezbłędnym pokonaniu rowerowego toru przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem tej konkurencji czuwali funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej starszy aspirant p. Jarosław Czupryna i aspirant p. Michał Białkowski. Ostatnim zadaniem było układanie znaków drogowych z puzzli.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Angelika Kowal, Aleksandra Lekarczyk i Magdalena Ryczek przygotowana przez p. Alicję Bańbor.

Poziom turnieju był bardzo wysoki bowiem walczyli najlepsi z najlepszych. Nasza drużyna po zaciętej rywalizacji ostatecznie zajęła VI miejsce..

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody.