Wycieczka do Kurozwęk

8 czerwca br. uczniowie kl. II i III pod opieką swoich wychowawczyń p. I. Golonki, p. A. Bańbor oraz p. A. Kaczówki i p. A. Chmury wybrali się na wycieczkę do Kurozwęk.

Rozpoczęliśmy od zwiedzania pięknego pałacu z XV w. Podziwialiśmy salę balową, salony, krużganki, kaplicę z XVIII w., muzeum z pamiątkami rodu Popielów oraz lochy pełne tajemnic. Kolejnym punktem wycieczki było safari-bizon, gdzie mieliśmy okazję spotkania się „oko w oko” z bizonami. Obecnie stado liczy ponad 80 sztuk, a w tym roku powiększyło się o kolejnych 9. Z kolei w mini-zoo czekały na nas kózki, lama, struś, króliki, osiołek i ptactwo domowe.

Po krótkiej przerwie w zwiedzaniu połączonej z pobytem w pizzerii przyszedł czas na sprawdzenie naszej orientacji w terenie, w labiryncie bukowym. Każdy zaopatrzony w mapkę labiryntu wyruszył na poszukiwanie ukrytych w nim postaci z bajek. Wszystkim udało się wykonać zadanie, a co najważniejsze wyjść z labiryntu.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki był pobyt na terenie rekreacyjno-rozrywkowym. Czekało tutaj na dzieci mnóstwo atrakcji: huśtawki, zjeżdżalnie, huśtawki wagowe, naturalne tory przeszkód, dmuchany zamek i… mechaniczny byk – Rodeo.

Na końcu przyszedł czas na zakup pamiątek dla siebie i dla najbliższych.

Wszyscy w bardzo dobrych humorach i pełni ważeń wrócili do domu.