PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
(Kornel Makuszyński)

Dnia 3 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej” uczniów klasy pierwszej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie „Smerfy – spotkanie z bajką”, przygotowane przez uczniów klasy III pod kierunkiem p. Ireny Golonki. Najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z wielką rozwagą!”

Nasi nowi czytelnicy otrzymali, ręcznie wykonane przez Koło Plastyczne, oryginalne zakładki do książki, które będą przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Pozostaje życzyć naszym młodym czytelnikom przyjemności i radości z czytania książek, bo „kto czyta książki, żyje podwójnie” (Umberto Eco).

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów!