«

»

Lis 07 2017

Kolejne warsztaty w Zalipiu

7 listopada był drugim dniem, kiedy to uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami warsztatów plastycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnie z siedzibą w Zalipiu. Tym razem pojechały dzieci z klas I i II. Jakkolwiek pogoda była chłodna i pochmurna, to w Domu Malarek zostaliśmy bardzo ciepło i serdecznie przyjęci. Duże wrażenie zrobiły na nas pięknie wymalowane girlandy na ścianach, sufitach i meblach. Dały się też zauważyć ekspozycje kwiatowe z bibuły w postaci wiszących u sufitów pająków. Było pięknie i kolorowo. Tak też barwnie i starannie wykonali prace plastyczne nasi uczniowie, którzy cały czas pracowali w dużym skupieniu i z wielkim zaangażowaniem. Mieli możliwość zabrać wykonane przez siebie malunki do domu, by efekty ich starań ocenili rodzice.

Po zakończeniu warsztatów zachwycaliśmy się pięknym otoczeniem Domu Malarek i zrobiliśmy tam pamiątkowe zdjęcia, po czym oglądnęliśmy Izbę Regionalną, gdzie była możliwość zapoznania się z wyglądem dawnej kuchni pięknie zdobionej kwiatami i glinianymi naczyniami. Można tu też było kupić pamiątki z motywami zalipiańskich kwiatów.

Ostatnim miejscem, które u dzieci wzbudziło duży zachwyt był kościół, a w nim tonąca w kwiatach Kaplica Świętego Błażeja.

Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wyjazd został sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Smęgorzowie.

%d bloggers like this: