Kolejne warsztaty w Zalipiu

7 listopada był drugim dniem, kiedy to uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami warsztatów plastycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnie z siedzibą w Zalipiu. Tym razem pojechały dzieci z klas I i II. Jakkolwiek pogoda była chłodna i pochmurna, to w Domu Malarek zostaliśmy bardzo ciepło i serdecznie przyjęci. Duże wrażenie zrobiły na nas pięknie wymalowane girlandy na ścianach, sufitach i meblach. Dały się też zauważyć ekspozycje kwiatowe z bibuły w postaci wiszących u sufitów pająków. Było pięknie i kolorowo. Tak też barwnie i starannie wykonali prace plastyczne nasi uczniowie, którzy cały czas pracowali w dużym skupieniu i z wielkim zaangażowaniem. Mieli możliwość zabrać wykonane przez siebie malunki do domu, by efekty ich starań ocenili rodzice.

Po zakończeniu warsztatów zachwycaliśmy się pięknym otoczeniem Domu Malarek i zrobiliśmy tam pamiątkowe zdjęcia, po czym oglądnęliśmy Izbę Regionalną, gdzie była możliwość zapoznania się z wyglądem dawnej kuchni pięknie zdobionej kwiatami i glinianymi naczyniami. Można tu też było kupić pamiątki z motywami zalipiańskich kwiatów.

Ostatnim miejscem, które u dzieci wzbudziło duży zachwyt był kościół, a w nim tonąca w kwiatach Kaplica Świętego Błażeja.

Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wyjazd został sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Smęgorzowie.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”174″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz