„Śniadanie Daje Moc”

8 listopada br. uczniowie klas I-III naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”.

W tym dniu dzieci przynoszą lub przygotowują w szkole smaczne i zdrowe kanapki. Podczas edukacyjnego śniadania oprócz wspaniałej zabawy uczniowie zdobywają cenne informacje na temat zdrowego odżywiania. Uczą się jak ważnym posiłkiem jest śniadanie, dzięki któremu mają energię do nauki i lepiej koncentrują się podczas lekcji. Poznają również zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania posiłków.

Śniadanie jest też okazją do zapoznania lub przypomnienia dzieciom 12 zasad zdrowego żywienia, z których pierwsza i najważniejsza brzmi:

„Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem”

Udział w programie z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości dzieci na temat roli śniadania i zdrowego odżywiania.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowywaniu śniadania.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”175″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz