V Gminny Turniej Gry w „Dwa Ognie” dla klas I-III

21 listopada w Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej odbył się V GMINNY TURNIEJ GRY W „DWA OGNIE” DLA KLAS I–III O PUCHAR BURMISTRZA DĄBROWY TARNOWSKEJ.

Do turnieju zgłosiło się siedem szkół z terenu gminy. Poziom zawodów był wysoki, dostarczył wiele emocji, zawodnikom nie można było odmówić ambicji i woli walki o zwycięstwo. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, co oznaczało, że wszystkie zespoły stoczyły boje między sobą. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej: Sebastian Ciećko, Patryk Kaczocha, Bartosz Kogut, Kacper Kowal, Kacper Kupiec, Wiktor Ryczek. W turnieju zajęli wysokie II miejsce przegrywając jedynie ze zwycięzcami – drużyną ze szkoły w Nieczajnie Górnej. Gratulujemy! Drużynę do zawodów przygotowała p. Irena Golonka. Zawody sędziował p. Jarosław Piasecki.

Puchar oraz pamiątkowe medale, dyplomy i podziękowania wręczył Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej p. Stanisław Ryczek i dyrektor miejscowej szkoły p. Dariusz Węglowski.

Turniej organizowany jest po to, by popularyzować nie tylko „dwa ognie”, ale w ogóle uprawianie gier sportowych u najmłodszych. Zawody były dla wielu uczniów pierwszą okazją do rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Mamy nadzieję, że ten wynik zachęci również pozostałych uczniów do udziału w następnych zawodach i konkursach.