V Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej ŚPIEW OTWIERA NIEBO

Dnia 28.11.2017 r. dwoje uczniów naszej szkoły udało się do Dąbrowskiego Domu Kultury na organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Konkurs Piosenki Maryjnej, by tam wyśpiewać swoją i naszą miłość wobec Maryi.

W konkursie brali udział uczniowie wszystkich okolicznych szkół z powiatu dąbrowskiego. W tym roku była wyjątkowo duża liczba solistów oraz zespołów. W kategorii klas II-III wystąpił Marcin Gadziała z klasy II, który za zaśpiewanie piosenki „Kobierzec Maryjny” otrzymał I miejsce. W kategorii klas IV–VI Emilia Kowal wyśpiewała także I miejsce piosenką „Ave Maryja Jasnogórska”.

Zarówno Marcin, jak też Emilka wykazali się pięknym śpiewem i godnie reprezentowali naszą szkołę, za co otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz cenne i przydatne do rozwijania swoich piosenkarskich talentów nagrody. Gratulujemy im tak dużych sukcesów.

Na uwagę zasługuje bardzo dobra organizacja tego konkursu. Dziękujemy za zaproszenie do wspólnego uwielbiania śpiewem Matki Bożej.