Wizyta Pani Stefanii Dulembowej

30 listopada odwiedziła po raz kolejny „swoje dzieci” Pani Stefania Dulembowa, która jest zawsze niecierpliwie oczekiwana i z radością witana w Smęgorzowie. Każda wizyta dostarcza wszystkim wiele radości i wzruszeń.

Zacnego gościa oraz towarzyszące Jej osoby powitał bardzo serdecznie dyrektor szkoły p. Bogusław Marek. Korzystając z tak wyjątkowej okazji, przedstawił wszystkim naszych laureatów V Powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej ŚPIEW OTWIERA NIEBO – Marcina Gadziałę i Emilię Kowal, którzy zajęli I miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Uczniowie wykonali zwycięskie utwory „Kobierzec Maryjny” i „Ave Maryja Jasnogórska”. Zaprezentowali się również uczniowie klasy III i I w piosenkach: „To jest smerfów świat” i „Mikołaju Święty”. Występy dzieci bardzo podobały się zebranym i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Następnie wszyscy uczniowie chcieli osobiście przywitać się z babcią Stefanią. Dzieci pobiegły z własnoręcznie wykonanymi laurkami i upominkami do Pni Stefanii, która wyściskała i wycałowała każdego z osobna. 

Nie zapomniała również o słodkim upominku. Wszyscy uczniowie zajadali się pysznymi pączkami, przywiezionymi ze Skarżyska-Kamiennej.

Na koniec odbyło się krótkie spotkanie gości z nauczycielami i pracownikami szkoły przy kawie. Na spotkanie przybyli również Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski i Przewodniczący Rady Miejskiej p. Jacek Sarat.

W radosnej atmosferze upłynął nam bardzo szybko wspólnie spędzony czas.

Żegnając się z naszymi Gośćmi, wyraziliśmy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy.