«

»

Gru 27 2017

Kolęda Misyjna 2017 w Smęgorzowie

Dnia 26 grudnia 2017 roku podczas Mszy Świętej w Święto Świętego Szczepana Ks. Proboszcz Bogdan Więcek uroczyście rozesłał Kolędników Misyjnych do domów naszej smęgorzowskiej parafii z misją niesienia Chrystusa i dzielenia się wiarą, zaniesienia domom błogosławieństwa.

Podczas Mszy Świętej dzieci aktywnie uczestniczyły w liturgii. Zaniosły dary ofiarne: kwiaty, pamiątki oraz chleb i wino. Na zakończenie zrobiły sobie wspólne zdjęcie przy tegorocznej szopce bożonarodzeniowej.

Hasłem tegorocznego jubileuszu kolędowania było:

„E GONGA NZAPA E MU SINGILA” w języku songo co oznacza w języku polskim „TOBIE BOŻE DZIĘKI, CHWAŁA”.

Następnego dnia 27 grudnia 9 grup 5-6 osobowych pod opieką 9 opiekunów w pięknych strojach, z gwiazdami i skarbonkami wyruszyło aby odwiedzić domy, powinszować domownikom i zostawić pamiątkę.

„Za przyjęcie i ofiarę z serca dziękujemy,
by Wam Jezus błogosławił,
modlić się będziemy.
Wspierać misje, misjonarzy –
 wszystkich zachęcamy,
 a za rok jak Bóg pozwoli
znowu się spotkamy.

Pamiątka od dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Brazylii, Syrii i Libanu.

Dziękujemy za chętne i ofiarne zaangażowanie rodzicom 42 dzieci naszej Szkoły Podstawowej i Parafii, 9 opiekunom p. Magdalenie Chmura, p. Annie Garstka, p. Saturninowi Wierciakowi oraz Paulinie Gadziała, Monice Ryczek, Paulinie Ryczek, Julii Kowal, Joannie Rygielskiej oraz Rafałowi Kmieć za wielokrotne oddanie wolnego czasu na rzeczy misji. Podczas kolędowania zebrano kwotę 3312 zł na przyszłoroczne projekty w krajach misyjnych. To cząstka z naszej parafii.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Kolędę przygotowały p. Anna Krawczyk i p. Jadwiga Kozłowska. Zdjęcia p. Agnieszka Chmura, p. Agata Warias, p. Anna Garstka.

W ubiegłym roku 2016 kolędnicy misyjni wzięli udział w 419 parafiach w diecezji tarnowskiej, uczestniczyło 21000 dzieci, które odwiedziły około 150 tyś. domów. Zebrano 1,6 mln zł na projekty w krajach misyjnych.

%d bloggers like this: