„Bezpieczna Szkoła Tirka” – wizyta Inspektorów Transportu Drogowego

4 stycznia w naszej szkole odbyło się edukacyjne spotkanie uczniów klas I-III z przedstawicielami krakowskiego Inspektoratu Transportu Drogowego w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła Tirka”. Najważniejszym celem tego projektu jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ruchu drogowym.

Inspektorzy w atrakcyjnej formie przybliżyli i przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na poruszanie się po ulicy i zachowanie w czasie podróży. Podkreślili jak ważne jest noszenie odblasków zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych, zapinanie pasów w samochodzie, przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Prowadzący spotkanie przybliżyli też dzieciom pracę Inspektorów Transportu Drogowego i z przyjemnością odpowiadali na pytania najmłodszych.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały od Inspektorów odblaskową pamiątkę z wizerunkiem krokodylka Tirka.

W ramach dodatkowej atrakcji dzieci mogły również obejrzeć od środka auto inspekcyjne wraz ze znajdującymi się w nim specjalistycznymi urządzeniami.