Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2018

„Podczas treningu Julia wykonuje skoki w dal. Średnia jej dotychczas wykonanych skoków jest równa 3,80 m. Gdy w następnym skoku uzyskała wynik 3,99 m, to jej średnia wzrosła do 3,81 m. Jaki wynik powinna uzyskać w kolejnym skoku, aby jej średnia była równa 3,82 m?”

Jest 15.03.2018 r., trzeci czwartek marca, piękny dzień i my prawie jak owa Julia. To 75 minut sam na sam z bajecznie ciekawymi zadaniami. Każdy uczeń pisze zadania odpowiednie do swojej kategorii:

  • klasa 2 – kategoria ŻACZEK
  • klasy 3 i 4 – SP kategoria MALUCH
  • klasy 5 i 6 – kategoria BENIAMIN
  • klasa 7 – kategoria KADET

W naszej szkole do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2018 przystąpiło 54 uczniów. To rekordowa liczba piszących – ponad 57% z liczby wszystkich uczniów mogących brać udział w Konkursie. Dziewięcioro uczniów z klasy 2 w kategorii Żaczek, sześcioro z kl. 3 i szesnaścioro z kl. 4 w kategorii Maluch, czworo z kl. 5 i ośmioro z kl. 6 w kategorii Beniamin oraz jedenaścioro z kl.7 w kategorii Kadet. Koszt uczestnictwa wynosił 9 zł.

Drugoklasistów przygotowała p. Barbara Kuta, trzecioklasistów p. Irena Golonka, czwartoklasistów, piątoklasistów, szóstoklasistów i siódmoklasistów p. Stanisław Jarmuła. Po zakodowaniu swoich danych na karcie odpowiedzi, Kadeci i Beniaminy miały do rozwiązanie 30 zadań, Maluchy 24 zadania, a Żaczki 21 zadań o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów. W oczekiwaniu na wyniki, na które musimy poczekać około 5 tygodni, będziemy przygotowywać się do następnej edycji tego Konkursu.

W Konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.

Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzymał w momencie rozpoczęcia konkursu upominek. W tym roku jest to jedna z pięciu zabawek logicznych z drutu!

Życzymy sukcesów 🙂 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”229″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”200″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”99″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/platne/spsmegorzow/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Dodaj komentarz